Nasze projekty

Scena 14: Dziecię zaś rosło

Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim

Reklama

 

Scena z życia Maryi: 

A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta ‒ Nazaretu. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

(Łk 2,39)

Reklama

Scena z życia Natalii:

Pamiętam jedno lato, kiedy mój syn miał przed sobą ostatni rok szkoły podstawowej. Poszedł ze mną na spacer i nagle zapytał: „Co byś mi powiedziała, mamo, gdybym chciał zostać misjonarzem?”. „To bardzo trudna droga – odpowiedziałam. – Zastanów się, jakie pytanie teraz wypowiadasz”. Nic więcej nie dodał. Ja też nie pociągnęłam tego tematu.

Po szkole podstawowej zaczął się uczyć rzemiosła. Wybrał branżę kamieniarską. Był pracowity, silny. Poszerzał grono przyjaciół, jeździł szybkim motorem, słuchał rockowej muzyki, wyjeżdżał na wakacje i chodził na pielgrzymki. Był blisko Kościoła i blisko „Solidarności”. Razem jeździliśmy na spotkania z papieżem Janem Pawłem II, razem głośno mówiliśmy o Panu Bogu i o wolności.

Reklama

Mijały lata. Pewnego dnia, kiedy jechaliśmy razem samochodem, tylko ja i on, zapytał: „Pamiętasz, mamo, jak ci kiedyś mówiłem, że chciałbym zostać misjonarzem?”. „Pamiętam” – odpowiedziałam, nie ukrywając zaskoczenia. „Wiesz, co mi doradziłaś?… Żebym się dobrze zastanowił… Cały ten czas się zastanawiałem. Już wiem, że muszę wstąpić do zakonu”.

Minął kolejny rok. To było pamiętne lato. Wrócił z pielgrzymki i powiedział, że został przyjęty do seminarium Księży Pallotynów. Bardzo wyraźnie poczułam wtedy, że on już nie jest mój, że cały należy do Pana Boga.

Reklama

Modlitwa:

Maryjo, która zawsze wiedziałaś, że Twoje dziecko należy do Boga, wlej w serca matek spokój, by potrafiły pogodzić się z powołaniem swoich dzieci i by zawsze umiały je w tym powołaniu wspierać.

 

 


Scena 13: Wstań i uchodź do Egiptu

Oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł:

« Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu;

pozostań tam, aż ci powiem


 

 

Scena 15: Rzeź niewiniątek

Herod wpadł w straszny gniew. Posłał oprawców do Betlejem

i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców

w wieku do lat dwóch  


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę