Nasze projekty

W wierze nie zatrzymuj się na przystawce!

W drodze wiary nie poprzestawaj na przystawce, idź głębiej, czekaj na dania główne bo najlepsze dopiero nadejdzie! - mówił papież Franciszek na porannej Mszy św. 12 marca w Domu św. Marty.

Ojciec Święty wyszedł w swojej homilii od słów Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii (J 4,43-54): „Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie”, skierowanych do urzędnika królewskiego, spotykanego w Galilei, który prosił Go o uzdrowienie syna. Franciszek zauważył, że ludzie wiedzieli, iż Jezus dokonał już wielu cudów. A on zdaje się tracić cierpliwość, ponieważ cud wydaje się jedyną rzeczą, która jest dla nich ważna. Podkreślił, że cuda mają znaczenie dla pobudzenia wiary, ale musi się ona nieustannie rozwijać. Wiara jest bowiem pragnieniem Boga, spotkania Go, przebywania z Nim. Natomiast największym cudem jest ten o którym mówi prorok Izajasz w pierwszym dzisiejszym czytaniu (Iz 65,17-21): „Oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię […] będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę”.

– Kiedy Pan wchodzi do naszego życia i dokonuje cudu w każdym z nas, to na tym nie wszystko się kończy: jest to zachęta, by iść naprzód, aby kontynuować pielgrzymowanie, «szukać oblicza Boga», jak mówi Psalm; trzeba szukać tej radości” – powiedział papież. – Ten kto zatrzymuje się na pierwszej łasce jest jak ten, kto podczas wizyty w restauracji po przystawce wraca do domu. A obiad i najlepsze dopiero nadejdzie! – mówił papież. Używając jeszcze innej metafory zwrócił również uwagę, że wielu chrześcijan zachowuje się tak, jakby stali na parkingu; nie wzrastają duchowo, zagrzebani w codziennych sprawach.

Na zakończenie Franciszek zachęcił do postawienia sobie pytania o to, czego pragniemy? czy szukamy Pana? czy też może jesteśmy przeciętni, jaka jest miara naszego pragnienia: czy zadowalamy się jedynie przekąską, czy też pragniemy brać udział w całej uczcie? „Trzeba strzec swego pragnienia, zbytnio się nie zadomawiać. Iść trochę naprzód, podejmować ryzyko. Prawdziwy chrześcijanin podejmuje ryzyko, opuszcza swoje miejsca bezpieczne” – powiedział papież na zakończenie swej homilii.

Reklama
Reklama

 

KAI, Vatican Insider/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite