Nasze projekty

Papież po operacji. Pierwsza noc minęła spokojnie

Pierwsza noc pobytu papieża Franciszka w klinice Gemelli po przejściu operacji „minęła dobrze” - ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Przez cały dzień papież będzie przestrzegał niezbędnego odpoczynku pooperacyjnego.

Fot. Angie Menes/Cathopic

Papież Franciszek w środę, 7 czerwca przeszedł laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym. Operacja stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powodowała nawracające bóle.

Personel medyczny śledzący przebieg pooperacyjny papieża informuje, że Franciszek spędził spokojną noc i mógł długo odpoczywać; jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny i oddycha spontanicznie – poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Zaznaczono, że wyniki rutynowego badania kontrolnego są dobre. Przez cały dzień będzie przestrzegał niezbędnego odpoczynku pooperacyjnego.

Reklama

ZOBACZ: Papież już po operacji. „Nie było komplikacji”

Z całego świata napływają na ręce Ojca Świętego zapewnienia o modlitwie i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Obok przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, skierowali je biskupi wielu krajów świata, a także między innymi prezydent Republiki Włoskiej, Sergio Mattarella, Biały Dom, przedstawiciele świata polityki i kultury oraz zwykli wierni, w tym mali pacjenci szpitala dziecięcego Bambino Gesù, którzy wykonali dla Ojca Świętego serię rysunków.

Ojciec Święty został poinformowany o życzeniach wyradzających bliskości i miłości, które nadeszły w ciągu ostatnich kilku godzin i wyraża swoją wdzięczność, jednocześnie prosząc o dalsze modlitwy w swojej intencji.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę