Nasze projekty

Stulatek, który zaraził się koronawirusem i wyzdrowiał

Włoskie i hiszpańskie media podają dziś ku pokrzepieniu swoich czytelników niezwykłą historię 101-letniego mężczyzny z Rimini, który zaraził się koronawirusem, poszedł do szpitala i... po kilku dniach wyzdrowiał.

O tej szczęśliwej historii powiadomiła Gloria Lisi, burmistrz miasta Rimini na północy Włoch, gdzie mieszka 101-letni pacjent. W ubiegłym tygodniu z objawami infekcji przywiozła go do szpitala rodzina. Badania wykazały, że jest zarażony wirusem. I choć dla wszystkich było pewne, że – z powodu wieku – jego dni są właściwie policzone, starszy pan… wyzdrowiał a wczoraj został wypisany ze szpitala. Dołączył w ten sposób do liczącej 9362 osób grupy wyleczonych od początku pandemii, która wybuchła we Włoszech 21 lutego i do tej pory spowodowała 7503 zgonów.

– Powrót do zdrowia tego mężczyzny, który już został zwolniony ze szpitala i wrócił do domu, stanowi nadzieję na przyszłość nas wszystkich. Pokonując barierę w postaci swojego wieku pokazał, że nawet w wieku 101 lat nasza przyszłość nigdy nie jest przesądzona

powiedziała burmistrz Gloria Lisi. 

Reklama
Reklama

Historia niezwykłego staruszka była przekazywana z ust do ust przez pielęgniarki i lekarzy, walczących ze skutkami straszliwej pandemii koronawirusa jako słowa pocieszenia i otuchy. – Dla wszystkich było przecież jasne, że wirus jest jak wyrok śmierci dla osób starszych. Tymczasem ta historia niesie nadzieję – mówiła burmistrz. 

Okazuje się, że 101-letni pacjent, który wyzdrowiał w Rimini przyszedł na świat wtedy, gdy w całej Europie szalała pandemia grypy Hiszpanki. Na całym świecie, według szacunkowych danych, zmarło wtedy od 15 do 50 milionów ludzi – Podczas swojego życia ten człowiek doświadczył już wszystkiego, zarówno epidemię, jak i wojny, głód, postęp, kryzysy i… cuda uzdrowienia – podsumowała burmistrz Gloria Lisi. 

Na terenie całego regionu Emilia-Romania, gdzie leży Rimini, zmarło dotychczas na COVID-19 1077 osób. 

Reklama
Reklama

ad, La Nation/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite