Nasze projekty

Mieszkańcy cierpią z powodu sankcji UE na rząd Asada

Mieszkańcy Syrii cierpią z powodu sankcji Unii Europejskiej nałożonych na rząd Baszara al-Asada - mówił syryjsko-katolicki patriarcha Antiochii Ignacy Józef III Younan podczas spotkania z przedstawicielami 30 europejskich organizacji pozarządowych. Zorganizowały je w Brukseli Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie i Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Patriarcha wyraził zaniepokojenie sankcjami gospodarczymi UE, które mają się zakończyć w czerwcu 2018 r. – Ta decyzja jest przyczyną wielkiego cierpienia narodu syryjskiego, który dzisiaj całkowicie zależy od wsparcia katolickich organizacji charytatywnych. Mam nadzieję, że Europa jak najszybciej z tymi sankcjami skończy. Proszę, byście przekazali to przesłanie waszym rządom: to nie klasa polityczna ponosi konsekwencje sankcji, tylko biedni ludzie! – apelował hierarcha.

Podkreślił, że katolicy obrządku syryjskiego zawsze byli lojalni wobec państwa, w którym się urodzili i do którego należą. Nie mają „żadnej milicji ani ambicji terytorialnych”. A jednocześnie bez pomocy takich organizacji jak Pomoc Kościołowi w Potrzebie ta wspólnota w ogóle by zniknęła.

Z przedstawicielami organizacji pozarządowych spotkał się także syryjsko-katolicki arcybiskup Aleppo Denys Antoine Chahda, który opisał obecną sytuację w tym umęczonym mieście, w którym wszędzie widać zniszczenia i biedę. – Pociski już nie spadają, ale to nie oznacza, że wojna się już skończyła – przestrzegł hierarcha.

Reklama
Reklama

pb (KAI/SIR) / Bruksela

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite