Nasze projekty

Dziewczynka urodzona pod gruzami znalazła nowy dom! Otrzymała imię po zmarłej mamie

Nowo narodzona dziewczynka, którą wydobyto spod gruzów w Syrii otrzymała nowy dom i imię - po zmarłej mamie. Cały świat dowiedział się o niej z nagrania, które obiegło media.

fot. Twitter/fot. 11Alive (print screen)/ youtube.com

W pierwszej dobie po trzęsieniu ziemi spod gruzów w syryjskim mieście Dżindajris wydobyto nowo narodzoną dziewczynkę, połączoną pępowiną z matką. Uwięziona w ruinach kobieta urodziła córeczkę tuż po pierwszym, najsilniejszym wstrząsie. Niestety, zmarła zanim dotarli do niej ratownicy. Nie przeżyła również najbliższa rodzina dziewczynki – ojciec i rodzeństwo. Dziewczynka trafiła do szpitala w Afrin, gdzie nadano jej imię Aya, co po arabsku oznacza „cud”.

Do sieci trafił film z ratownikiem, który wydobył z gruzów noworodka. Wideo obiegło światowe media, a do miejscowego szpitala zaczęły się zgłaszać tysiące osób, które chciały adoptować dziewczynkę. Obawiano się, że dziecko zostanie uprowadzone.

Dzięki badaniom DNA, dziecko zidentyfikowano jako córkę Afry i Abdallaha Mleihan i przekazano rodzinie siostry ojca. Dziewczynka otrzymała imię Afra – po zmarłej matce.

Ta dziewczynka znaczy dla nas tak wiele, ponieważ z jej rodziny nie pozostał nikt poza nią. Ona będzie wspomnieniem dla mnie, dla jej ciotki i dla wszystkich naszych krewnych w wiosce jej matki i ojca – powiedział o Afrzee al-Sawadi w rozmowie z Reutersem.

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę