Nasze projekty

Łaciński Patriarchat Jerozolimy wprowadza specjalne środki w związku z koronawirusem

  W związku z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem Łaciński Patriarchat Jerozolimy wydał specjalne zalecenia dotyczące uroczystości religijnych.

Przewidują one m.in. podawanie Komunii św. tylko na rękę oraz usunięcie wody święconej z kropielnic.

Zaleca się ponadto, aby w czasie komunii św. nie podawać kielicha; wyjątek stanowią osoby cierpiącymi na celiakię. Jak się podkreśla szczególna sytuacja Ziemi Świętej powoduje, że przybywają tam tysiące pielgrzymów z całego świata, którzy mają kontakty z lokalnymi wspólnotami.

Jak donoszą media, zarówno władze izraelskie jak i palestyńskie zaapelowały do swoich obywateli, aby zrezygnowali z podróży zagranicznych oraz na czas nieokreślony nie organizowano żadnych spotkań międzynarodowych. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że obecnie 1.533 obywateli przechodzi kwarantannę.
Dwutygodniowa kwarantanna obowiązuje obywateli Izraela, powracających z Włoch, Chin, Hongkongu, Tajlandii, Makao, Singapuru, Korei Południowej i Japonii. Jednocześnie obywatele tych krajów mają zakaz wjazdu do Izraela. Natomiast władze palestyńskie objęły tym przepisem także Irak. Iran, Syrię i Liban.

Reklama
Reklama

Niedawno w Ziemi Świętej przebywała grupa turystów z Korei Południowej. Po ich powrocie okazało się, że u dziewięciu z nich stwierdzono zarażenie koronawirusem. Na wiadomość o tym władze Izraela zarządziły kwarantannę dla 200 osób, które stykały się z grupą.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite