Nasze projekty

Wyjdą na ulice, by odmówić Koronkę. Wyjątkowa modlitwa w miastach na całym świecie

Jak co roku, 28 września skrzyżowania ulic oraz place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy. To tego dnia wierni w Polsce, ale i na całym świecie wyjdą na ulice, aby wspólnie o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

fot. Cathopic

Wydarzenie odbywa się co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Inicjatorem akcji jest łódzka wspólnota ewangelizacyjna „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął kardynał nominat Grzegorz Ryś.

Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać poszczególne miejsca modlitwy, dzięki temu zostaną umieszczone na specjalnej mapie. Więcej informacji można znaleźć >>>tutaj>>>.

ZOBACZ: Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa o wielkiej mocy

Reklama

W tym roku uczestnicy „Koronki na ulicach miast” będą modlić się szczególnie w sześciu intencjach:

  1. Za Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary.
  2. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
  3. O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
  4. Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.
  5. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Koronka na ulicach miast po raz pierwszy odbyła się 28 września 2008 roku w Łodzi. Od tej pory inicjatywa co roku odbywa się w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego została podyktowana przez Pana Jezusa s. Faustynie w Wilnie, 13-14 września 1935 roku jako modlitwa na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego (zob. Dz.474-476). Objawiając się św. s. Faustynie Jezus obiecał, że ktokolwiek będzie odmawiał Koronkę, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci.

Reklama

Odmawiający tę koronkę ofiarują Bogu Ojcu „Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo” Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy swoje, bliskich i całego świata, a jednocząc się z ofiarą Jezusa, odwołują się do tej miłości, jaką Ojciec niebieski darzy swego Syna, a w Nim wszystkich ludzi.

W tej modlitwie proszą również o „miłosierdzie dla nas i całego świata” i tym samym spełniają uczynek miłosierdzia. Dodając do tego podstawę ufności i wypełniając warunki każdej dobrej modlitwy (pokora, wytrwałość, przedmiot zgodny z wolą Bożą), wierni mogą oczekiwać spełnienia Chrystusowych obietnic, które dotyczą szczególnie godziny śmierci: łaski nawrócenia i spokojnej śmierci. Dostąpią ich nie tylko osoby odmawiające tę koronkę, ale także konający, przy których inni jej słowami modlić się będą.

pa,KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę