Nasze projekty

W Polsce zaszczepiło się już prawie 180 tys. osób

„Na ten moment mamy zaszczepione w Polsce 177 tysięcy 863 osoby” – przekazał na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Do punktów szczepień zlokalizowanych w całym kraju dostarczono już 204 tysiące dawek szczepionki.

Jak dodał minister, w całej Polsce zutylizowano 215 dawek szczepionki. W większości to były sytuacje, gdzie mechanicznemu uszkodzeniu, już w punkcie szczepień ulegała fiolka – opisał. Przekazał też, u 8 osób wystąpiły lekkie niepożądane odczyny poszczepienne.

Zaznaczył też, że proces szczepień cały czas przyspiesza. W tym momencie na tle Europy zajmujemy trzecie miejsce. Najwięcej szczepień wykonały do tej pory Niemcy, potem Włochy, Polska jest na trzecim miejscu. Oczywiście, jesteśmy z tego zadowoleni, ale broń Boże nie jest to żaden powód do triumfalizmu – mówił Dworczyk.

Zgodnie z deklaracjami producentów, do końca marca Polska otrzyma ok. 5 mln 900 tys. dawek, co pozwoli na zaszczepienie prawie 3 milionów osób.

Reklama
Reklama

Polska wraz z innymi krajami Unii Europejskiej przystąpiła do porozumienia, w ramach którego Polska otrzyma 60 milionów dawek szczepionki. To ma pozwolić na zaszczepienie 30 milionów osób. Osób, które mogą być szczepione – czyli powyżej 18. roku życia, mamy w kraju ok. 31 milionów – stwierdził Dworczyk.

Dworczyk: Szczepionki to towar deficytowy

Dworczyk podczas czwartkowej konferencji prasowej zapewnił, że rząd konsekwentnie będzie rozwijać Narodowy Program Szczepień. Jednocześnie przeprowadzi też analizę możliwości pozyskiwania innych szczepionek.

Dzisiaj wszystkie kraje chcą uzyskiwać większe dostawy, w związku z tym nie należy tu składać pochopnych deklaracji i robić nadzieję, że nagle sytuacja ulegnie diametralnej zmianie  – dodał szef KPRM.

Reklama

Zadeklarował, że celem rządu jest zaszczepienie do końca marca 3 milionów osób z grupy zero (personel medyczny, pomocniczy) oraz seniorów.

SPRAWDŹ: Opublikowano mapę punktów szczepień przeciwko koronawirusowi

ag/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę