Patriarcha Bartłomiej: Każdy bez zastrzeżeń powinien się zaszczepić

Już po raz kolejny patriarcha konstantynopolski Bartłomiej wezwał do zaszczepienia się przeciw Covid-19. W wywiadzie dla greckiej stacji telewizyjnej „Mega” wyraźnie podkreślił, że Kościół i religia szanują wskazania nauki. Lęk przed szczepieniem i decyzje o nieszczepieniu się są „całkowicie absurdalne i niewłaściwe”, a w każdym razie nie jest to decyzja słuszna – stwierdził duchowy zwierzchnik światowego prawosławia i dodał: „Każdy bez zastrzeżeń powinien się zaszczepić”.

Pixabay.com/alirazagurmani9272

W liście pasterskim z okazji zbliżającego się nowego prawosławnego roku kościelnego i obchodzonego przez Kościoły 1 września dnia stworzenia, Bartłomiej wyraził nadzieję, że wreszcie zakończy się głoszenie „pseudonaukowych poglądów” o rzekomym niebezpieczeństwie szczepionek przeciwko koronawirusowi. Słowa patriarchy przytoczył prawosławny portal informacyjny „orthodoxtimes”.

Już na początku akcji szczepień Bartłomiej zachęcał do jak najszybszego przyjęcia szczepionki, przede wszystkim w poczuciu odpowiedzialności za innych ludzi. Sam poddał się szczepieniu już w styczniu 2021, gdyż jako 81-latek zalicza się do grupy dużego ryzyka.

Duchowy zwierzchnik świata prawosławnego często nie szczędził ostrych słów krytyki pod adresem przeciwników szczepień oraz podkreślał konieczność stosowania niezbędnych środków ochronnych także wewnątrz Kościoła. Zawsze zachęcał do ścisłego przestrzegania, także w sferze kościelnej, wszystkich przepisów czasu pandemii.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę