Nasze projekty

Pod koniec marca w Polsce spodziewana wizyta patriarchy Konstantynopola Bartłomieja

"Spodziewamy się pod koniec marca wizyty w Polsce Ekumenicznego Patriarchy Konstantynopola Bartłomieja; dziękujemy za przyjęcie zaproszenia Prezydenta Andrzeja Dudy" – przekazał Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

fot. CC BY 4.0/wikipedia.org

Bardzo dziękujemy Jego Świątobliwości Patriarsze Ekumenicznemu Bartłomiejowi za przyjęcie zaproszenia Andrzeja Dudy, natychmiastową gotowość do wizyty w Polsce i wsparcie dla naszych ukraińskich braci – napisał minister.

Poinformował, że wizyta patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I spodziewana jest pod koniec marca. Szef BPM podziękował też polskiej ambasadzie w Turcji.

Patriarcha Bartłomiej I, duchowy zwierzchnik prawosławia podczas uroczystości „Niedzieli Prawosławia” w katedrze św. Jerzego w Fanarze 14 marca powiedział odnosząc się do rosyjskiej agresji na Ukrainę: Wzywamy do natychmiastowego zawieszenia broni. Przemoc i wojna nie tylko nie rozwiązują sporów, ale powodują cierpienie i śmierć oraz stwarzają bardziej złożone problemy. Należy natychmiast zakończyć inwazję i wojnę oraz dać nową szansę dialogowi, który jest najważniejszym narzędziem pojednania i pokoju.

Reklama

„Patriarcha latarnią świecącą w ciemności dla wszystkich wiernych Kościoła prawosławnego i Kościołów wschodnich”

W maju ub.r. podczas wizyty w Turcji prezydent Andrzej Duda z małżonką spotkał się w Stambule z Patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. Złożyli też wizytę w miejscowej Katedrze św. Jerzego.

Patriarcha jest symbolem i latarnią świecącą w ciemności dla wszystkich wiernych Kościoła prawosławnego i Kościołów wschodnich, także w naszej ojczyźnie, w Polsce. My, z małżonką, jesteśmy wiernymi Kościoła katolickiego, ale wizyta u naszych braci jest dla nas wielkim przeżyciem, zarówno duchowym, jak i przeżyciem przyjaźni – mówił prezydent RP podczas spotkania.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę