Nasze projekty

Obowiązkowe szczepienia dla duchownych w Australii. „Aby nie narażać wiernych”

Do połowy grudnia, zgodnie z zaleceniem władz, wszyscy pracownicy archidiecezji, w tym duchowni, muszą być w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 - ogłosiła australijska archidiecezja Brisbane.

fot. Unsplash

„Patrząc na sytuację w Australii i na świecie jest jasne, że szczepienie jest najbardziej skutecznym sposobem zmniejszenia ryzyka zarażenia lub ryzyka przekazania wirusa innym w obrębie naszej wspólnoty” – stwierdził arcybiskup Mark Coleridge w oświadczeniu z 16 listopada na stronie internetowej archidiecezji.

Dlatego archidiecezja Brisbane podjęła decyzję, że pracownicy, wykonawcy prac i niektórzy wolontariusze będą musieli otrzymać dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 do 15 grudnia, chyba że mają oficjalne zwolnienie lekarskie.

„Niezaszczepieni stanowią zagrożenie”

Abp Coleridge zaznaczył, że duchowni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, narażają wiernych na ryzyko choroby. Jak zauważył, duszpasterze powinni znać i być blisko ludzi, udzielać sakramentów i umacniać w Panu, dlatego niezaszczepieni „narażają na niebezpieczeństwo wiernych w parafii”.

Reklama

„Stanowią zagrożenie dla wiernych. Zatem księża i diakoni, którzy nie są podwójnie zaszczepieni, nie wywiązują się ze swojego obowiązku opieki nad wiernymi” – napisał abp Coleridge.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę