Watykan: certyfikaty szczepień dla pracowników i mieszkańców Stolicy Apostolskiej

Mieszkańcy i pracownicy Watykanu, zaszczepieni przez służby medyczne Stolicy Apostolskiej szczepionką przeciw COVID-19, otrzymali tzw. "green passy", takie same, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Jak donosi francuska agencja I-Media, zaświadczenie z kodem QR otrzymał także Ojciec Święty.

fot. Cathopic

Od 6 sierpnia na terenie Włoch obowiązuje nakaz okazania tzw. „green passa” przed wejściem do placówek kulturalnych, gastronomicznych i sportowych. Rozporządzenie to obowiązuje także Muzea i Ogrody Watykańskie, nie dotyczy natomiast wstępu do miejsc kultu – a więc do Bazyliki św. Piotra i pozostałych bazylik większych. Od kilku dni w gronie państw, które emitują „green passy” dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 znajduje się też Watykan, którego mieszkańcy i pracownicy od pierwszych miesięcy tego roku mieli możliwość zaszczepienia się szczepionką firmy Pfizer/BioNTech, aby móc bezpiecznie kontynuować wykonywaną pracę i niezbędne podróże.

Jak informuje francuska agencja I-Media, w gronie watykańskich posiadaczy „green passa” jest także papież Franciszek, który – jak podaje „jest z tego powodu dumny, nie uważa tego za ograniczenie wolności, ale za znak odpowiedzialności i postawy obywatelskiej”. Choć I-Media podkreśla, że informacja nie została jeszcze potwierdzona przez Stolicę Apostolską, nie wydaje się, żeby takie potwierdzenie miało zostać opublikowane. Kampania szczepień i wydawanie stosownych certyfikatów jest oficjalną procedurą Stolicy Apostolskiej, zgodną z przyjętymi światowymi i europejskimi normami zwalaczania pandemii COVID-19.

Stolica Apostolska po miesiącach ograniczeń przywraca kolejne aktywności z udziałem zewnętrznych gości, a także podróże – w tym podróże papieskie. Od września powracają wizyty ad limina apostolorum, coraz więcej jest też roboczych spotkań i podróży. Na październik zaplanowane jest uroczyste otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Reklama
Reklama

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę