Nasze projekty

Słowacja: Tylko osoby w pełni zaszczepione wejdą na spotkania z papieżem Franciszkiem

Pełne szczepienia będą warunkiem uczestnictwa we wrześniowych spotkaniach związanych z wizytą papieża Franciszka na Słowacji – zapowiedział minister zdrowia, Vladimír Lengvarský. Jego słowa ze zrozumieniem przyjął przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, abp Stanislav Zvolenský.

Fot: Cathopic/Santiago Mejía LC

Umożliwimy uczestnictwo daleko wykraczające poza dotychczasowe środki, ale warunkiem udziału we Mszach świętych i innych wydarzeniach będzie pełne szczepienia uczestników. Chcemy też, aby wizyta Ojca Świętego na Słowacji była duchowym przeżyciem dla tak wielu osób, ile to możliwe – powiedział minister. Jednocześnie zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby przybywający na Mszę św. i inne wydarzenia w pełni skorzystali z wizyty Ojca Świętego i mogli w pokoju doświadczyć jego słów wsparcia.

Lengvarský zaznaczył, że władze dążą do „stworzenia warunków dla Ojca Świętego, by mógł zażyć pięknych chwil na Słowacji, a wiernym stworzenie warunków, aby jemu towarzyszyć, by umożliwić jak największej liczbie osób udział w publicznych Mszach świętych.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji abp Stanislav Zvolenský, dostrzega w tych decyzjach odpowiedź na prośbę episkopatu, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w spotkaniach z Ojcem Świętym. Powiedziano nam, że z punktu widzenia bezpieczeństwa i technicznego jest to jedyny realny sposób na to, by nie ograniczać radykalnie liczby – powiedział metropolita bratysławski. Prosimy wszystkich o dobre przyjęcie tych informacji, jak pragnienie umożliwienia uczestnictwa jak największej liczbie osób. Oczywiście prosimy również wiernych o modlitwę za całą wizytę i o zdrowie Ojca Świętego, który nas odwiedzi we wrześniu – dodał przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji.

Reklama
Reklama

Franciszek będzie przebywał na Słowacji od 12 do 15 września. Odwiedzi Bratysławę, Koszyce, Preszów i Šaštín (Szasztin).

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę