Nasze projekty

USA: Katolickie seminaria wymagają od kleryków zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Niektóre seminaria katolickie na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych wymagają od swoich seminarzystów zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Ci, którzy tego nie zrobią, nie będą mogli po wakacjach wrócić do stacjonarnej nauki.

Pixabay.com/alirazagurmani9272

Jedną z takich placówek jest Saint Mary’s University w Emmitsburgu w stanie Maryland. Studenci i klerycy mieli kilka miesięcy czasu na złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku szczepień, ale ten termin upłynął pod koniec lipca. Teraz niezaszczepieni klerycy bez zwolnienia nie będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej. Mają spróbować uczyć się online, chociaż nie wszystkie zajęcia mogą być realizowane w tej formie.

W St. John’s Seminary w Bostonie prorektor seminarium przekazał, że od seminarzystów oczekuje się szczepień. Praca księdza wymaga bycia blisko ludzi – zwraca uwagę ks. Thomas Macdonald. Dodaje, że pozwala na rezygnację ze szczepień, ale kleryk musi racjonalnie wyjaśnić, dlaczego na to się decyduje. Zauważa też, że większość kleryków już się zaszczepiła.

Dodatkowo przywołuje stanowisko Kongregacji Nauki Wiary, które potwierdziło, że wykorzystywanie dostępnych szczepionek przeciwko COVID-19 nie jest niemoralne.

Reklama
Reklama

Na podobną decyzję zdecydował się Uniwersytet Seton Hall, który wymaga od studentów i seminarzystów zaszczepienia się.

ag/CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę