Piotr Semka wraca do zdrowia po COVID-19. „Uratowali mi życie”

Piotr Semka, znany dziennikarz i publicysta wraca do zdrowia po zarażeniu się koronawirusem. „Jestem w szpitalu i zakładam, że w ciągu dwóch tygodni pojadę do ośrodka rehabilitacyjnego” – mówi Semka w rozmowie z Super Expressem.

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 28.08.2020. Kordegarda. Otwarcie wystawy "Najdalsza Polska. Szczecin 1945-1948", z udzialem premiera Mateusza Morawieckiego. N/z: Piotr Semka

Semka 9 czerwca zamieścił na Twitterze wpis: „Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo rehabilitacji przede mną. Szczęść Boże” – napisał.

Dzień później rozmawiał z „Super Expressem”. Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne – mówi Semka.

Reklama
Reklama

Opisuje, że walka o życie osłabiła jego organizm. Ta miesięczna śpiączka, która była walką o życie, tak bardzo osłabiła organizm, doprowadziła do takiego osłabienia masy mięśniowej, że muszę bardzo cierpliwie ją regenerować. Muszę ćwiczyć i odbudowywać ją – mówi w krótkiej rozmowie z dziennikarzami.

Piotr Semka trafił do szpitala w marcu 2021 roku. Jego stan szybko się pogorszył i musiał on zostać podłączony do respiratora. Wiele osób modliło się wtedy o jego powrót do zdrowia. „Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam” – pisał wtedy premier Mateusz Morawiecki.

ag/Super Express/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę