Franciszek: zaszczepienie się przeciw COVID-19 jest aktem miłości

"Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi” - podkreślił papież Franciszek w wideoprzesłaniu w ramach kampanii zachęcającej do szczepień.

fot. Dimitri Conejo, Sanz/ Cathopic

„To zależy od ciebie”, to hasło kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która ma zachęcić do szczepień oraz wzbudzić do nich zaufanie. Obok papieża w akcję włączyło się również sześciu kardynałów i arcybiskupów z obu Ameryk.

Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować. Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się, jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – podkreślił papież.

„Przyczyńmy się takimi małymi gestami do lepszej przyszłości”

Franciszek przypomniał również o miłości społecznej i miłości politycznej, która zawsze jest pełna „małych osobistych gestów miłości, zdolnych do tego, by przekształcać społeczeństwo i uczynić je lepszym”.

Reklama
Reklama

Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka. Przyczyńmy się takimi małymi gestami do lepszej przyszłości – tłumaczył papież.

Do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu amerykańskich kardynałów i arcybiskupów: abp Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kard. Carlos Aguiar Retes z Meksyku, kard. Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, kard. Claudio Hummes z Brazylii, kard. Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i abp Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę