Nasze projekty

Łagiewniki: młodzi w trakcie ŚDM muszą tu doświadczyć obecności miłosiernego Chrystusa

Kościół zaprosił w przyszłym roku młodych całego świata do Krakowa, by w Łagiewnikach odkryli miłość, która się nie kończy – powiedział bp Damian Muskus, który w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przewodniczył uroczystej Mszy św

Reklama

W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. z udziałem tysięcy wiernych z całego świata bp Muskus nawiązał do bulii „Misericordiae vultus”, w której papież Franciszek ogłasza Rok Miłosierdzia. Zdaniem kaznodziei, jego celem jest „ożywienie pamięci o darze miłości miłosiernej i nadziei”. „Warto, byśmy uświadomili sobie dziś i w Roku Miłosierdzia tę podstawową prawdę: my miłujemy Boga, ponieważ On pierwszy nas umiłował” – stwierdził hierarcha.

Koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży podkreślił, że tę prawdę Kościół głosi młodym całego świata i zaprosił ich w przyszłym roku do Krakowa po to, by „tu, w Łagiewnikach, w tej bazylice, odkryli miłość, która się nie kończy”.

„Naszym najważniejszym zadaniem będzie więc stworzenie młodym przestrzeni do osobistego spotkania z Chrystusem. Oni muszą tej obecności Jezusa tutaj doświadczyć, muszą dotknąć tutaj Jego ran, muszą się przekonać, że On ich naprawdę umiłował. I to jako pierwszy” – zaznaczył bp Muskus. „To jest fundament, na którym dopiero możemy budować świadomość, że miłość miłosierna to coś więcej niż działalność charytatywna” – dodał.

Reklama

Według niego, nieprzypadkowo papież Franciszek na drodze przygotowań do spotkania młodych w Krakowie postawił dwa drogowskazy: błogosławieństwa dla ubogich w duchu i czystego serca. „Tylko bowiem człowiek wolny od zewnętrznego bogactwa, nieprzywiązany do świata, z sercem wypełnionym pragnieniem miłości czystej i pięknej, tylko taki człowiek zdolny jest do tego, by miłosierdzia doświadczać i dzielić się tym doświadczeniem z innymi” – podkreślił.

Podczas Mszy św., z udziałem wielu młodych i pielgrzymów z różnych krajów, modlono się między innymi o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.


md / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite