Nasze projekty

Ks. Paweł Rytel-Andrianik 1 lipca przestaje być rzecznikiem KEP

Ks. Paweł Rytel Andrianik z dniem 1 lipca przestanie pełnić funkcję rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. Na swoim koncie na Twitterze zapowiedział, że zostanie dyrektorem nowej placówki, zajmującej się komunikacją zagraniczną.

„W związku z tym, że po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, od 1 lipca zostanę Dyrektorem ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu, dziękuję za życzliwość i współpracę. Dziękuję za zaufanie i cieszę się z nowej posługi dla Kościoła w Polsce.”

napisał ks. Paweł Rytel-Andrianik na swoim koncie na Twitterze. Informację o swoim odejściu wraz z zakończeniem kadencji potwierdził też w rozmowie ze Stacją7. Biuro, którym od 1 lipca pokieruje będzie nową jednostką w Sekretariacie KEP, zajmującą się komunikowaniem informacji z Polski do mediów zagranicznych.

– Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę. Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach. Cieszę się z tego, że dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej będzie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest osobą kompetentną do podjęcia tego zadania. Ukończył studia w Rzymie, Jerozolimie i Oksfordzie, zna języki obce, ma doświadczenie rzecznika Episkopatu i jest w bieżącym kontakcie z Watykanem i z największymi agencjami informacyjnymi na świecie – napisał abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu informującym o powołaniu takiej placówki.

Reklama
Reklama

Ks. Paweł Rytel-Andrianik ma 43 lata, jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej. Po święceniach kapłańskich w 2001 roku był przez dwa lata wikariuszem w parafii Ostrożany. Następnie został wysłany na studia zagraniczne, podczas których uzyskał następujące stopnie naukowe: licencjat z teologii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie (2003); licencjat (2008) a następnie doktorat (2012) z nauk biblijnych i archeologii na Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie; master (2011) a następnie doktorat (2015) na Uniwersytecie w Oksfordzie. Ponadto studiował w Jerozolimie na Uniwersytecie Hebrajskim, Hebrew Union College i na École biblique et archéologique française. W 2012 został profesorem Pisma Świętego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie i wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a w 2014 r. wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. W latach 2013-2015 był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela” ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. Rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski był od 2015 r.

Włada aż 18 językami obcymi.

ad/stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite