Ks. dr Leszek Gęsiak SJ: jako Kościół musimy stawać w prawdzie

– Mam świadomość ogromu wyzwań, które stoją przed pracą, której się podejmuję. To chociażby kwestia dobrych relacji z mediami, dobrej obecności w mediach. Jest to problem, który towarzyszył i towarzyszy Kościołowi, który szuka swojego dobrego miejsca w przestrzeni medialnej – powiedział w rozmowie z Michałem Kłosowskim ks. dr Leszek Gęsiak SJ. Rzecznik KEP był gościem Poranka Rozgłośni Katolickich.

Fot. Flickr/EpiskopatNews

W rozmowie z Michałem Kłosowskim ks. Leszek Gęsiak mówił także m.in. o tym, jaki obraz Kościoła chciałby przekazywać światu. – Chciałbym, żeby obraz Kościoła był obrazem pełnym, obiektywnym, prawdziwym i obecnym we wszystkich płaszczyznach medialnych, które są dostępne i z jakich korzystają ludzie – powiedział. Przyznał, że „jako Kościół musimy stawać w prawdzie, ale zaznaczył też, że chciałby „żeby o Kościele mówiono nie tylko w kontekście rzeczy bardzo trudnych, złych, czasem wstydliwych i bolesnych, ale także, żeby mówiono w kontekście tego, czym Kościół żyje na końcu”.

W Kościele dzieje się wiele wspaniałych, pozytywnych rzeczy. Tak wielu tu fantastycznych ludzi oddanych Kościołowi do granic. O nich często w ogóle nie mówi się w mediach.

Ks. Gęsiak poruszył także kwestię obecności Kościoła w mediach społecznościowych. – Jeszcze 20 lat temu zasadniczo wszystko opierało się na telewizji i ew. radiu. Dzisiaj ten punkt ciężkości przesuwa się w stronę mediów społecznościowych, zwłaszcza da się to zauważyć wśród ludzi młodych. Media niesłychanie szybko ewoluują – trzeba być cały czas „podpiętym pod sieć” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Reklama
Reklama

Jednym z wyzwań, o których mówi papież Franciszek jest to, aby pójść na granice, czyli pójść tam gdzie jeszcze nie dotarliśmy. Każda rozgłośnia radiowa, każda telewizja, każdy portal będą na tyle katolickie (powszechne), na ile będą chciały wyjść ze swoich «okopów» i będą szukały miejsca dotarcia do tych, którzy ich nie słuchają i nie widzą.

Całej rozmowy można posłuchać tutaj.

os, siodma9.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę