Nasze projekty

Rzecznik KEP: Uczestnictwo w transmisji beatyfikacji nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej mszy

Uczestnictwo w transmisji liturgii beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej za pośrednictwem środków społecznego przekazu nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w czasie spotkania z dziennikarzami.

Fot: Twitter.com/@rzecznikKEPpl

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 września br.

W czasie czwartkowego spotkania z dziennikarzami w siedzibie sekretariatu Episkopatu ks. Leszek Gęsiak zaznaczył, że w Kościele w Polsce nie ma w tej chwili czasu dyspens od Mszy św. w niedziele i wyznaczone przez Kościół uroczystości. Nie słyszałem, żeby którykolwiek z biskupów w naszym kraju udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. ze względu na beatyfikację – powiedział rzecznik KEP.

Przyznał, że „była wielka prośba, by transmisji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej nie traktować jako uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej”. Udział w Liturgii transmitowanej przez środki społecznego przekazu nie wypełnia obowiązku niedzielnej Mszy św. – wyjaśnił rzecznik Episkopatu.

Zwrócił uwagę, że biskupi zachęcają, żeby tam, gdzie organizowane są transmisje Liturgii beatyfikacyjnej w świątyniach dla dużej grupy ludzi, przed transmisją była sprawowana Eucharystia.

Zapraszamy wszystkich, by poszli na Mszę św. wcześniej i później przyłączyli się do wspólnego duchowego świętowania – wskazał ks. Gęsiak.

Reklama
Reklama

Aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w wydarzeniu duchowo-medialnym, jakim jest beatyfikacja kard. Kazimierz Nycz poprosił biskupów, aby zawieszono w parafiach Msze św. o godz. 12.00 i 13.00. W wielu miejscach decyzje w tej kwestii pozostawiono proboszczom.

ag/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę