Nasze projekty

Rzecznik Episkopatu skomentował propozycje rządu ws. aborcji i tabletki „dzień po”: „niosą ze sobą śmierć”

"Ostatnie projekty dotyczące aborcji i dostępu bez recepty do pigułki +dzień po+ są porażające" - powiedział PAP ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Premier Donald Tusk poinformował wczoraj, że rząd ukończył prace nad nowelizacją prawa farmaceutycznego w sprawie antykoncepcji awaryjnej, zwanej pigułką „dzień po”. Projekt ustawy pigułki „dzień po” wpłynie do Sejmu – powiedział Tusk. Nowelizacja spowoduje, że pigułka „dzień po” będzie dostępna bez recepty od 15. roku życia.

ZOBACZ: Pigułka „dzień po” będzie dostępna bez recepty od 15. roku życia. Donald Tusk ogłosił decyzję

Ponadto premier zapowiedział również, że rząd złoży w Sejmie projekt ustawy „o legalnej i bezpiecznej aborcji do 12. tygodnia”.

Reklama

Ostatnie projekty dotyczące aborcji i dostępu bez recepty do pigułki +dzień po+ są porażające. Te projekty, pod pozorem eufemistycznie brzmiących haseł, tak naprawdę niosą ze sobą śmierć człowieka – stwierdził ks. Gęsiak w rozmowie z PAP.

Rzecznik KEP podkreślił, że aborcja jest „przerwaniem ludzkiego życia, ponieważ dla każdego, kto uczciwie spojrzy na sprawę, życie zaczyna się w chwili poczęcia”. Aborcja jest poważnym wykroczeniem przeciwko życiu ludzkiemu – zastrzegł.

Ks. Gęsiak zaznaczył, że „próba odebrania komuś życia nie może nigdy być nazywana postępem ani nowoczesnością„.

Reklama

Zapytany o słowa premiera Tuska, który powiedział, że antykoncepcja awaryjna „uniemożliwia doprowadzenie do zapłodnienia, a więc nie jest to tabletka wczesnoporonna”, rzecznik Episkopatu przywołał opinię bioetyka, ks. dr hab. Piotra Kieniewicza, który stwierdził, że pigułka postkoitalna ma działanie zarówno antykoncepcyjne, jak i wczesnoporonne.

PRZECZYTAJ: “Dzień po”. Historia pewnej redefinicji

W przypadku zażycia takiej pigułki, również mamy do czynienia z aborcją – ocenił.

Reklama

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę