Nasze projekty

Gdzie źródło zakażeń biskupów? Rzecznik KEP: prawdopodobnie jest ich wiele

W ostatnich dniach pojawiają się informacje o kolejnych polskich biskupach zakażonych koronawirusem. Zdaniem rzecznika Episkopatu trudno jednoznacznie określić źródło zakażeń. "Nad tym pracują obecnie służby sanitarne" powiedział ks. Leszek Gęsiak w rozmowie z PAP.

Zakażenia koronawirusem potwierdzono m.in. u biskupów Artura Mizińskiego, Romana Pindla, Wiktora Skworca czy Andrzeja Czai. Zdaniem ks. Gęsiaka trudno określić źródło zakażeń, ponieważ duchowni pochodzą z różnych części Polski, a tylko niektórzy z nich wzięli udział w zebraniu plenarnym Episkopatu, które miało miejsce na początku października w Łodzi.

Wszystko to sprawia, że nie jest łatwo jednoznacznie określić, gdzie znajduje się źródło zakażeń. Prawdopodobnie jest ich wiele. Nad tym pracują obecnie służby sanitarne  – powiedział rzecznik Episkopatu.

Wytyczne związane z 1 listopada

Ks. Gęsiak zapytany o wytyczne w związku z uroczystością Wszystkich Świętych podkreślił, że z powodu pandemii „mogą się pojawić konkretne obostrzenia i zakazy”. Jednak takich decyzji należy się spodziewać dopiero przed 1 listopada, ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TEŻ: Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Rząd rozważa takie rozwiązanie

Na ten moment, wielu biskupów zachęca wiernych do rozłożenia nawiedzania cmentarzy na kilka dni, by nie powodować tłumów – mówił.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę