Nasze projekty

Maseczki na cmentarzach. Gdzie będą obowiązkowe?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził na konferencji prasowej, że na cmentarzach w strefie żółtej i czerwonej będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

źródło: Pixabay/OrnaW

Pytanie o maseczki na cmentarzach zadał jeden z dziennikarzy w trakcie środowej konferencji prasowej przez ministerstwem zdrowia. Przypomnę, że na cmentarzach w strefie zielonej obowiązuje nakaz dystansu. Jeśli nie możemy zachować dystansu półtora metra między osobami, wtedy zakładamy maseczkę – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Dodał też, że od soboty będzie obowiązywał nakaz zakładania maseczki na nekropoliach nie tylko w czerwonej, ale też w żółtej strefie. Od soboty, ponieważ żółta strefa od soboty będzie tą, w której obowiązuje nakaz noszenia maseczki – stwierdził.

Maseczki obowiązkowe w trakcie mszy

Przedstawiciel resortu zapewnił też, że rząd nie ma obecnie w planach wprowadzać ograniczeń w poruszaniu się w czasie Wszystkich Świętych 1 listopada.

Reklama
Reklama

Przy sprawowaniu kultu religijnego na cmentarzu w związku z mszami czy procesjami, każda osoba w nich uczestnicząca ma obowiązek zasłonić twarz bez względu na to, w jakiej strefie się znajduje – dodał Andrusiewicz.

SPRAWDŹ: Koronawirus na Jasnej Górze. Zarażonych 25 paulinów

Rekordowa liczba zakażeń

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3003 nowych zakażeniach stwierdzonych poprzedniej doby. Poinformowano też o śmierci 75 osób zakażonych – to rekordowe liczby, jeśli chodzi o epidemię w Polsce.

Reklama
Reklama

Reklama

Do tej pory od początku pandemii w Polsce wykryto 107 319 przypadków zachorowań. Zmarły 2 792 osoby.

ag/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę