Nasze projekty

Górale zapraszają na #BarkaChallenge. Każdy może wziąć udział

Inicjatywa #barkachallenge to hołd, jaki artyści składają św. Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Polscy górale zapraszają do tworzenia nowych aranżacji religijnych piosenek. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane w czasie koncertu na Jasnej Górze 15 sierpnia.

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II ruszyła akcja „Barka Challenge”. Zainicjowali ją polscy górale, nagrywając nową aranżację lubianej przez papieża „pieśni oazowej” czyli Barki. W nagraniu biorą udział m. in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Edyta Golec czy Rafał Brzozowski. Fundacja Skrzydła Wiary przygotowała do niego teledysk, na którym można zobaczyć miejsca związane z Papieżem Polakiem, np. Wadowice czy Łagiewniki.

#BarkaChallenge to zaproszenie, by znanym piosenkom religijnym dać „nowe życie” poprzez tworzenie dla nich zupełnie nowych aranżacji. Górale precyzują, że chodzi o utwory opowiadające o Janie Pawle II, o Jezusie, o Maryi.

Jak czytamy w opisie filmu promującego akcję „#barkachallenge to zupełnie inny challenge niż wszystkie do tej pory, to jest dobrowolny challenge, do którego zaprasza nas sam Jezus, za pośrednictwem naszego ukochanego Ojca Świętego”. W tej inicjatywie może wziąć udział każdy, bez konieczności bycia nominowanym i nominowania innych osób. Wystarczy nagrać swoje wersje piosenek i opublikować je w sieci z hasztagiem „BarkaChallenge”

Reklama
Reklama

Inicjatorzy, górale, zapraszają wszystkich chętnych „do wspólnego rejsu i przedstawiania swoich pomysłów na przekaz swojej miłości do Jezusa”. Podkreślają także, że jest to szansa, by postać Jana Pawła II była wśród nas obecna nie tylko jednego dnia, 18 maja, w rocznicę urodzin, ale cały czas.

Akcja nie jest ograniczona czasowo, ale spośród aranżacji, które zostaną opublikowane do 31 lipca, najlepsze będą zaprezentowane na koncercie. Odbędzie się on na Jasnej Górze 15 sierpnia, tuż po Apelu Jasnogórskim.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite