Nasze projekty

Co z obostrzeniami w kościołach? Temat pojawił się na Radzie Ministrów

Premier zapowiedział, że do 10 czerwca można spodziewać się decyzji w sprawie zmian limitów wiernych w kościołach. Jak nieoficjalnie dowiedziała się KAI, podczas dzisiejszych obrad Rady Ministrów minister Zbigniew Ziobro miał poruszyć kwestię apelu abp. Stanisława Gądeckiego.

fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym nalega na zmniejszenie obostrzeń w kościołach. Wyraził swój „stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”.

„W kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego i gospodarczego chciałbym wyrazić mój smutek z powodu utrzymywania dotychczasowych limitów wiernych w kościołach z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tysięcy” – napisał abp Gądecki.

Premier zapowiedział zmiany

Jak dowiedziała się KAI, kwestię apelu abp. Gądeckiego poruszył podczas wtorkowego zebrania Rady Ministrów Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wskazując na aktualny brak równości praw wiernych.

Reklama
Reklama

Premier Mateusz Morawiecki zgodził się z jego stanowiskiem i zapowiedział, że do 10 czerwca ta sytuacja zostanie rozwiązana.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę