Nasze projekty

Franciszek miał kontakt z chorym na COVID-19. Watykan wprowadził środki bezpieczeństwa

Papież Franciszek w czasie pielgrzymki na Słowacji miał kontakt z osobą u której wykryto koronawirusa. Z tego powodu Watykan wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa, ale papież cały czas pracuje normalnie.

Fot: Cathopic.com/Angie Menes

W czasie ostatniego dnia pielgrzymki na Słowacji papieża Franciszek odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Siedmiobolesnej i odprawił mszę dla kilkudziesięciu tysięcy wiernych. To właśnie tam miał kontakt z grekokatolickim arcybiskupem Preszowa Janem Babjakiem. U duchownego po liturgii wykryto COVID-19.

Z tej okazji Watykan wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Służby sanitarne zdecydowały, że co dwa dni będą wykonać papieżowi test.

Poza tym Franciszek pracuje w normalny sposób. W czasie dzisiejszej audiencji generalnej w Auli Pawła VI papież przez godzinę wspominał swoją pielgrzymkę, ale nie podszedł do wiernych po audiencji. Na koniec spotkania przywitał się z pojedynczymi biskupami, w tym z metropolitą łódzkim abp Grzegorzem Rysiem.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że Franciszek już w styczniu tego roku został zaszczepiony przeciwko COVID-19. W swoich wypowiedział wielokrotnie podkreślał wartość szczepień.

ag/Il Messaggero/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę