Abp Gądecki: wraz ze śmiercią Elżbiety II kończy się pewna epoka w historii Europy

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski złożył kondolencje po śmierci Elżbiety II. "Jej miłość do narodu, miłość do rodziny, poświęcenie mogą stać się wzorem dla każdego z nas" - napisał w nocie do kard. Vincenta Gerarda Nicholsa, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii.

fot. Episkopat Polski/Flickr

„Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci królowej Elżbiety II. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym przekazać wyrazy współczucia wszystkim, których zasmuciło jej odejście” – napisał abp Gądecki.

Zapewnił cały naród brytyjski „o duchowej bliskości i modlitwie wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce”. „Zmarłą powierzam dobremu Bogu, prosząc o miłosierdzie” – czytamy.

Jak podkreślił abp Gądecki, królowa Elżbieta była „symbolem jedności Zjednoczonego Królestwa oraz symbolem tych wartości, na których zbudowano Europę„.

Reklama

Koniec pewnej epoki

„Jej miłość do narodu, miłość do rodziny, poświęcenie oraz poczucie obowiązku, roztropność, mądrość, doświadczenie oraz duch służby mogą stać się wzorem nie tylko dla przedstawicieli współczesnej klasy politycznej, ale dla każdego z nas” – dodał.

Zauważył, że wraz ze śmiercią Elżbiety II „kończy się pewna epoka w historii Europy, Zjednoczonego Królestwa„. „Ufam, że jej następca król Karol III będzie otwarty na działanie Ducha Świętego, prowadząc dalej monarchię ku prawdzie i pomyślności” – zakończył.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek po śmierci Elżbiety II: przyłączam się do wszystkich, którzy opłakują jej stratę

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę