Nasze projekty

Przewodniczący KEP napisał list do Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Abp Stanisław Gądecki w liście do Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika apeluje o zaprzestanie przez nich protestu głodowego, bo jak podkreśla "aby móc upominać się o sprawiedliwość trzeba żyć". Co więcej, zaproponował także podjęcie przez niego interwencji humanitarnej u Ministra Sprawiedliwości.

fot. episkopat news/flickr.com

Jak informuje Rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak SJ, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, otrzymał w środę od małżonek przebywających w więzieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika list z prośbą o mediację w ich sprawie.

ZOBACZ: Franciszek ogłosi Rok Modlitwy. „To główna droga do świętości”

W związku z tym przewodniczący Episkopatu wystosował list do obydwu uwięzionych z prośbą o zaprzestanie protestu głodowego, zapewniając o zrozumieniu przyczyny podjęcia tak dramatycznej formy. „Protest głodowy jest formą wyrażenia sprzeciwu wobec działań władzy, odbieranych przez Panów, jako radykalnie niesprawiedliwe oraz jako potencjalnie skuteczny środek służący zwróceniu uwagi ludzi kierujących się w życiu sumieniem. Niemniej, aby móc upominać się o sprawiedliwość trzeba żyć. Z tego też powodu proszę Panów Ministrów o zmianę formy protestu” – pisze abp Stanisław Gądecki.

Reklama

Zwrócił się też z propozycją podjęcia w ich sprawie interwencji humanitarnej u Ministra Sprawiedliwości, Adama Bodnara. „Jeśli zostanie to przez Panów zaakceptowane, zobowiązuję się do podjęcia w Panów sprawie interwencji humanitarnej u Ministra Sprawiedliwości, Pana Adama Bodnara. Życie każdego z Panów ma wartość dla naszej wspólnej Ojczyzny i może przyczynić się do tego, by czynić ją bardziej sprawiedliwą” – dodaje przewodniczący Episkopatu.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał prawomocnie Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycia władzy w związku z tzw. aferą gruntową. W ubiegłym tygodniu obaj politycy zostali zatrzymani przez policję i osadzeni w zakładach karnych. Od tego momentu prowadzą strajk głodowy.

Reklama

BP KEP/KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę