Franciszek po śmierci Elżbiety II: przyłączam się do wszystkich, którzy opłakują jej stratę

Papież Franciszek złożył kondolencje po śmierci królowej Elżbiety II. Zapewnił, że przyłącza się do wszystkich, którzy opłakują jej stratę, "modląc się o wieczny odpoczynek zmarłej Królowej, a także składając hołd jej życiu".

FOT. BENHUR ARCAYAN/Photographer Andy Paradise paradisephoto.co.uk/WIKIPEDIA.COM

„Pogrążony w głębokim smutku na wieść o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, składam serdeczne kondolencje Waszej Wysokości, członkom Rodziny Królewskiej, narodowi Zjednoczonego Królestwa i Brytyjskiej Wspólnoty Narodów” – czytamy w nocie Franciszka skierowanej do króla Karola III.

Franciszek podkreślił, że przyłącza się do wszystkich, którzy opłakują stratę królowej, „modląc się o wieczny odpoczynek zmarłej Królowej, a także składając hołd jej życiu w niezmordowanej służbie dla dobra Narodu i Wspólnoty Narodów, jej przykładowi oddania obowiązkom, niezłomnemu świadectwu wiary w Jezusa Chrystusa i mocnej nadziei w Jego obietnice„.

„Polecając jej szlachetną duszę miłosiernej dobroci naszego Ojca Niebieskiego, zapewniam Waszą Wysokość o moich modlitwach, aby Bóg Wszechmogący wspierał Cię swoją niezawodną łaską, gdy będziesz podejmował swoje wysokie obowiązki jako król. Dla Ciebie i wszystkich, którzy pielęgnują pamięć o Twojej zmarłej matce, wypraszam obfitość Bożego błogosławieństwa jako zadatek pociechy i mocy w Panu” – czytamy w nocie papieża.

Reklama
Reklama

Elżbieta II zmarła w czwartek w otoczeniu rodziny królewskiej w zamku Balmoral. Miała 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę