Nasze projekty

Abp Gądecki apeluje o modlitwę w intencji pokoju. „Niech Bóg przemieni serca pełne nienawiści”

"Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję, aby ustały wojny i przelew krwi" - zachęcił wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Fot: Flickr.com/Episkopatnews

W związku z apelem Ojca Świętego, aby dzień 27 października był dniem szczególnej modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju, zachęcam wszystkich wiernych do jak najliczniejszej odpowiedzi na to papieskie wezwanie – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski.

ZOBACZ: Dziś dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju w Ziemi Świętej

Dzisiaj o godz. 18.00, w Bazylice św. Piotra, Papież wraz ze zgromadzonymi wiernymi będzie modlił się o pokój na całym świecie. Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję, aby ustały wojny i przelew krwi – powiedział abp Gądecki. Powtórzył też słowa Papieża, że wojna nie rozwiązuje żadnego problemu, wręcz przeciwnie, sieje tylko śmierć i zniszczenie oraz zwiększa nienawiść.

Reklama

Módlmy się zatem: w naszych rodzinach, w parafiach i we wspólnotach, a także indywidualnie: niech Bóg przemieni serca pełne nienawiści; niech nastanie pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i na całym świecie, aby społeczeństwa i narody mogły budować bezpieczną przyszłość i doskonalić się w miłości i w szacunku dla życia – powiedział Przewodniczący KEP.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę