Nasze projekty
Fot. Modlitwa w drodze/Materiały prasowe

„Proście o pokój dla Jeruzalem”. Wyjątkowe, muzyczne wołanie o pokój

"Proście o pokój" to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, by włączyć się w modlitwę o pokój w Izraelu i Ukrainie. Posłuchaj wyjątkowej modlitwy i dołącz do wielkiego wołania o pokój!

Reklama

Niech ustaną ataki i starcia zbrojne, i niech zostanie zrozumiane, że terroryzm i wojna nie prowadzą do żadnego rozwiązania, a jedynie do śmierci, do cierpienia jakże wielu niewinnych. Wojna jest porażką, każda wojna jest porażką. Módlmy się, aby w Izraelu i Palestynie nastał pokój” – tymi słowami papież Franciszek zachęcił cały Kościół do włączenia się w modlitwę o pokój.

CZYTAJ: Papież apeluje o pokój w Izraelu i Ukrainie. „Każda wojna jest porażką”

„Nie możemy przechodzić obojętnie wobec wojen”

W odpowiedzi na wezwanie papieża powstał niezwykły projekt muzyczno-modlitewny autorstwa zespołu „Modlitwa w drodze”, którego rdzeniem jest piosenka „Proście o pokój”. Dodatkowo przygotowano rozważanie wprowadzające w modlitwę o pokój.

Reklama

„Nawet jeśli my sami żyjemy w poczuciu bezpieczeństwa, nie możemy przechodzić obojętnie wobec wojen, niesprawiedliwości i całego zła, które dzieje się w świecie. Naszą odpowiedzią jest modlitwa o pokój” – czytamy w opisie projektu.

ZOBACZ: Modlitwa o pokój na świecie

Proście o pokój dla Jeruzalem…

Słowami modlitwy są fragmenty Psalmów: Ps 122,6 oraz Ps 62,2-3: Proście o pokój dla Jeruzalem, niech zażywają pokoju ci, którzy ciebie miłują!

Reklama

Autorem muzyki jest Dominik Dubiel SJ we współpracy z Mateuszem Frankiewiczem oraz Anną Weber i Katarzyną Bogusz. Za aranżację i produkcję muzyczną odpowiada Mateusz Frankiewicz, modlitwę wyśpiewują Katarzyna Bogusz i Anna Weber.

Wyjątkowy teledysk zrealizowany w dawnej, żydowskiej dzielnicy Krakowa

Utwór „Proście o pokój” ilustruje wyjątkowy teledysk, zrealizowany na ulicach Kazimierza – dawnej żydowskiej dzielnicy Krakowa. W teledysku występują Irina Jurewicz i Agata Stodolska, które współtworzą Teatr Tańca Lilia.

Posłuchaj modlitwy:

Reklama

Modlitwa w drodze, mat.prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę