Nasze projekty

Papież apeluje o pokój w Izraelu i Ukrainie. „Każda wojna jest porażką”

"Niech ustaną ataki i starcia zbrojne, i niech zostanie zrozumiane, że terroryzm i wojna nie prowadzą do żadnego rozwiązania, a jedynie do śmierci, do cierpienia jakże wielu niewinnych" - powiedział papież po niedzielnej modlitwie "Anioł Pański".

fot. Vatican News/YouTube

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek wezwał do modlitwy w intencji pokoju w Izraelu, na Ukrainie i za toczący się Synod Biskupów.

Z bólem i obawą śledzę wydarzenia mające miejsce w Izraelu, gdzie jeszcze szybciej wybuchła przemoc, powodując setki ofiar śmiertelnych i rannych. Składam wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Modlę się za nie i za wszystkich przeżywających godziny terroru i udręki. Niech ustaną ataki i starcia zbrojne, i niech zostanie zrozumiane, że terroryzm i wojna nie prowadzą do żadnego rozwiązania, a jedynie do śmierci, do cierpienia jakże wielu niewinnych. Wojna jest porażką, każda wojna jest porażką. Módlmy się, aby w Izraelu i Palestynie nastał pokój – powiedział papież.

CZYTAJ: Franciszek: niewdzięczność rodzi przemoc, podczas gdy proste „dziękuję” może przynieść pokój!

Reklama

„Módlmy się za pośrednictwem Maryi o dar pokoju”

Papież wezwał do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju „w wielu krajach świata naznaczonych wojnami i konfliktami”.

W październiku poświęconym, oprócz misji, modlitwie różańcowej, niestrudzenie módlmy się, za pośrednictwem Maryi o dar pokoju dla wielu krajów świata naznaczonych wojnami i konfliktami, i stale pamiętajmy o drogiej Ukrainie, która każdego dnia bardzo cierpi, jest udręczona. Dziękuję wszystkim, którzy śledzą, a zwłaszcza towarzyszą modlitwą obecnemu Synodowi, kościelnemu wydarzeniu słuchania, dzielenia się opiniami, braterskiej wspólnoty w Duchu Świętym. Zachęcam wszystkich, aby powierzyli jego prace Duchowi Świętemu – powiedział Franciszek.

Reklama

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę