Nasze projekty

Poruszające dzieło Banksy’ego. To jego odpowiedź na wojnę w Izraelu

Media społecznościowe obiegło zdjęcie poruszającego muralu przedstawiającego dwóch chłopców - z Izraela i Palestyny - przedzielonych kolczastym ogrodzeniem. Autorem dzieła najprawdopodobniej jest znany brytyjski artysta Banksy.

fot. Julien Binet /twitter.com

W sobotę rano, 7 października rozpoczął się atak Hamasu na Izrael. Bojownicy wystrzelili w stronę Izraela tysiące rakiet i przeniknęli do wielu miast na południu kraju.

W odpowiedzi na atak premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że tym samym Izrael jest w stanie wojny, rozpoczynając odwet w stronę Strefy Gazy. Od soboty zginęło już tysiące cywilów, zarówno po jednej jaki i drugiej stronie konfliktu.

ZOBACZ TEŻ: 17 października dniem postu i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie wyjątkowego muralu. Internauci spekulują, że autorem jest brytyjski artysta Bansky, jednak on sam jeszcze tego nie potwierdził.

Banksy to brytyjski artysta street art. Jego prace pojawiają się miedzy innymi na ulicach Londynu, ale także w innych zakątkach świata. Jego prace zazwyczaj nawiązują wprost do wydarzeń, związanych z kwestiami społecznymi. W zeszłym roku jego murale pojawiły się między innymi na zbombardowanych budynkach na Ukrainie.

Reklama

ZOBACZ: Dzieła Banksy’ego na ścianach zbombardowanych budynków na Ukrainie

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę