Dzieła Banksy’ego na ścianach zbombardowanych budynków na Ukrainie

Kilka dni temu media społecznościowe obiegły zdjęcia trzech niezwykłych murali na zniszczonych ścianach ukraińskich budynków. Na jednym z nich można zobaczyć dziewczynkę stojącą na fragmentach zburzonego budynku. Autorem dzieł najprawdopodobniej jest znany brytyjski artysta Banksy.

fot. Алесь Усцінаў, pexels.com/banksy, instagram.com

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia trzech prac. Na jednej z nich można zobaczyć dziewczynkę w stroju do gimnastyki artystycznej, stojącą na rękach, na fragmentach zburzonego budynku. Powstał on w podkijowskiej Borodziance.

Internauci od początku spekulowali, że autorem jest brytyjski artysta Bansky, co później sam artysta potwierdził, publikując na swoim Instagramie zdjęcie muralu.

Pozostałe dwa dzieła, które powstały na ścianach innych zbombardowanych budynków w Borodziance przedstawiają chłopca pokonującego w pojedynku starszego mężczyznę oraz dwójkę dzieci bawiących się na huśtawce, którą jest metalowy fragment umocnień barykad. Choć dzieła te powstały w podobnym stylu jak ten pierwszy i o jego autorstwo również podejrzewa się brytyjskiego artystę, w tym przypadku nie potwierdzono tego.

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę