Dzieła Banksy’ego na ścianach zbombardowanych budynków na Ukrainie

Kilka dni temu media społecznościowe obiegły zdjęcia trzech niezwykłych murali na zniszczonych ścianach ukraińskich budynków. Na jednym z nich można zobaczyć dziewczynkę stojącą na fragmentach zburzonego budynku. Autorem dzieł najprawdopodobniej jest znany brytyjski artysta Banksy.

fot. Алесь Усцінаў, pexels.com/banksy, instagram.com

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia trzech prac. Na jednej z nich można zobaczyć dziewczynkę w stroju do gimnastyki artystycznej, stojącą na rękach, na fragmentach zburzonego budynku. Powstał on w podkijowskiej Borodziance.

Internauci od początku spekulowali, że autorem jest brytyjski artysta Bansky, co później sam artysta potwierdził, publikując na swoim Instagramie zdjęcie muralu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Reklama
Reklama

Pozostałe dwa dzieła, które powstały na ścianach innych zbombardowanych budynków w Borodziance przedstawiają chłopca pokonującego w pojedynku starszego mężczyznę oraz dwójkę dzieci bawiących się na huśtawce, którą jest metalowy fragment umocnień barykad. Choć dzieła te powstały w podobnym stylu jak ten pierwszy i o jego autorstwo również podejrzewa się brytyjskiego artystę, w tym przypadku nie potwierdzono tego.

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę