Nasze projekty

Nowy nuncjusz w Polsce złożył listy uwierzytelniające Przewodniczącemu KEP

W pierwszym dniu 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, nowy Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Antonio Guido Filipazzi, przekazał listy uwierzytelniające przewodniczącemu KEP, abp. Stanisławowi Gądeckiemu.

fot. episkopat News/flickr.com

Abp Antonio Guido Filipazzi przekazał listy uwierzytelniające Przewodniczącemu Episkopatu Polski na rozpoczęcie przedpołudniowej sesji obrad 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w dniach 20-21 listopada odbywa się na Jasnej Górze. Następnie wygłosił okolicznościowe przesłanie do biskupów.

ZOBACZ: Kard. Ryś: Synod uczy przejścia od „ja” do „my”

Nuncjusz Apostolski jest przedstawicielem Ojca Świętego wobec Kościoła partykularnego w konkretnym kraju oraz ambasadorem Stolicy Apostolskiej w danym państwie. Utrzymuje kontakty z Konferencją Episkopatu i poszczególnymi biskupami oraz udziela im pomocy. Informuje Stolicę Apostolską o sytuacji tutejszego Kościoła. Przedkłada Ojcu Świętemu kandydatów na biskupów diecezjalnych i pomocniczych oraz przeprowadza procesy informacyjne z tym związane. Uczestniczy też w poczynaniach ekumenicznych i współpracy międzynarodowej Kościoła partykularnego. Broni – jak zajdzie potrzeba – uprawnień Kościoła w danym kraju.

Reklama

Abp Filipazzi został mianowany nuncjuszem apostolskim w Polsce przez papieża Franciszka 8 sierpnia. Ma 60 lat, pochodzi z archidiecezji mediolańskiej. Abp Antonio Guido Filipazzi jest 74. nuncjuszem apostolskim w Polsce. Jest doktorem prawa kanonicznego i doświadczonym dyplomatą watykańskim. Przez ostatnie sześć lat pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Nigerii.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę