Nasze projekty

Przewodniczący Episkopatu o śp. ks. inf. Ireneuszu Skubisiu: „Jego zaangażowanie budziło respekt”

"Był to wielki człowiek Kościoła i każdy, kto go znał, jest pełen uznania dla tego, co wniósł w życie archidiecezji częstochowskiej, w życie Kościoła w Polsce i w życie Kościoła powszechnego" – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po śmierci ks. inf. Ireneusza Skubisia.

FOT. STUDIO TV NIEDZIELA/YOUTUBE.COM (PRINT SCREEN)/EPISKOPAT, FLICKR

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje w imieniu Konferencji Episkopatu Polski. „Był to wielki człowiek Kościoła i każdy, kto go znał, jest pełen uznania dla tego, co wniósł w życie archidiecezji częstochowskiej, w życie Kościoła w Polsce i w życie Kościoła powszechnego” – podkreślił przewodniczący KEP.

PRZECZYTAJ: Zmarł ks. inf. Ireneusz Skubiś. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym tygodnika „Niedziela”

Abp Gądecki przywołał czasy, kiedy śp. ks. Skubiś nosił się z zamiarem stworzenia Tygodnika Niedziela. „Jego zaangażowanie budziło respekt. Był to człowiek, który wchodził całkowicie sobą w zadania, których się podejmował” – zwrócił uwagę abp Gądecki.

Reklama

Przewodniczący Episkopatu stwierdził, że „jesteśmy mu wdzięczni przede wszystkim za Tygodnik Niedziela, za to wszystko, co niósł ze sobą jako człowiek, który organizował także sympozja poświęcone Europie pt. +Europa Christi+ na Wigrach, których byłem świadkiem i uczestnikiem”.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę