Nasze projekty

„960 godzin dla rodzin”. Całodobowa, modlitewna sztafeta w intencji rodzin, małżeństw i narzeczonych

Przez 24 godziny, codziennie od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej wierni diecezji świdnickiej będą modlić się, za wstawiennictwem św. Józefa, w intencji rodzin, małżeństw przeżywających kryzys oraz narzeczonych.

To pierwsza tego typu inicjatywa w diecezji świdnickiej, a patronuje jej św. Józef, którego rok ogłosił w grudniu papież Franciszek. Pierwszy raz organizujemy taką inicjatywę w naszej diecezji, jest to 40 dni nieustannej modlitwy za rodziny. Modlą się osoby indywidualne, domy zakonne, wspólnoty parafialne – mówił w rozmowie z KAI ks. Mirosław Rakoczy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin diecezji świdnickiej.

Jak dodał celem modlitewnej akcji jest umocnienie małżeństw i rodzin za wstawiennictwem św. Józefa. Chodzi o to, by poświęcić przynajmniej jedną godzinę na czuwanie. W czasie modlitwy można skorzystać z zaproponowanych na naszej stronie materiałów lub modlić się w dowolny sposób np. przez rozważanie Pisma Świętego, różaniec czy litanię do św. Józefa – podkreślił.

W tym czasie modlitwą zostaną otoczone rodziny, małżeństwa przeżywające kryzys, ale również narzeczeni, aby dobrze przygotowali się do ślubu.

Reklama
Reklama

Organizatorem inicjatywy “960 godzin dla rodzin” jest wydział duszpasterstwa rodzin diecezji świdnickiej oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina. Modlitewna sztafeta potrwa do Niedzieli Palmowej do godz. 12.00. Zapisy nadal trwają, dołączyć do modlitewnej sztafety można pod linkiem www.960godzindlarodzin.pl.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite