Nasze projekty

W kościele św. Anny ruszają Katechezy Warszawskie

Pozytywny przekaz wiary i prezentacja nauki Kościoła mają być celem Katechez Warszawskich, które ruszają tej jesieni w kościele św. Anny. Katechezy będą miały charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia.

Reklama

Katechezy Warszawskie to cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu znajomości nauki Kościoła. Będą wygłaszane w akademickim kościele św. Anny, o godz. 19.30. Pierwszy sezon rozpocznie się w czwartek, 23 października, potrwa do 27 listopada

 

Przygotowania bezpośrednio koordynuje arcybiskup warszawski, kard. Kazimierz Nycz: “Jesteśmy przyzwyczajeni do dyskusji, do debat, a brakuje po prostu propozycji pokazujących jednoznacznie, jaka jest nauka Kościoła” – tłumaczy Metropolita Warszawski.

Reklama

 

Katechezy Warszawskie mają układ sezonowy: w każdym “sezonie” po sześć spotkań, tydzień po tygodniu. Wszystkie sześć będzie poświęcone jednemu tematowi. Jesiennym tematem będzie sumienie.

 

Reklama

Katechezy będą rozpoczynały się o 19.30. Najpierw odbędzie się konferencja, po niej pogłębienie tematu w ramach rozmowy kilku zaproszonych osób. Całość będzie transmitowało Radio Plus. Podczas drugiej części będzie możliwość zadawania pytań bezpośrednio oraz – dla słuchaczy w radio bądź w internecie – poprzez portale społecznościowe.

 

W kościele św. Anny ruszają Katechezy Warszawskie

Reklama

Katechezy skierowane są przede wszystkim do dorosłych. “Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują – to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary” – dodaje kard. Kazimierz Nycz.

 

Głoszący katechezy zadbają o przystępny język, tak aby sprawy wiary były przekazane w sposób zrozumiały dla szerokiego grona słuchaczy. W zamierzeniu organizatorów, katechezy mają być pozytywnym przekazem wiary. Mogą być odpowiedzią na ważne pytania, z którymi zmaga się dziś człowiek.

 

Dlatego tej jesieni tematem głównym jest sumienie. Od 23 października temat sumienia będzie prezentowany w sześciu różnych perspektywach. Każdą katechezę przeprowadzi inny duchowny, zgodnie ze swoją specjalnością.

 

Według zamierzeń warszawskich księży, Katechezy wpiszą się na stałe w ofertę duszpasterską archidiecezji.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę