Nasze projekty
Fot. FB,Zbigniew.Kaliszuk/ Wikipedia/ instagram.com/misiekkoterski/YouTube.com/Muzeum Powstania Warszawskiego

Świadectwa Stacji7. TOP 5 historii, które poruszają i inspirują

Historie tych osób są dla nas inspiracją i dowodem na to, że Bóg działa w naszej codzienności, a wiara dodaje sił, nawet w najtrudniejszych sytuacjach!

Reklama

Świadectwa to najchętniej czytane teksty w Stacji 7! W kategorii „TOP 5” znajdziecie zestawienia najpopularniejszych historii, świadectw, modlitw czy świętych, które wzbudzały największe zainteresowanie wśród naszych Czytelników.

Oto świadectwa najpopularniejsze wśród Czytelników Stacji7!

1. “Mogliśmy cieszyć się jej obecnością 3 miesiące”. Wzruszająca lekcja miłości rodziców Esterki

“Kiedy Estera leżała na oddziale noworodkowym, mój mąż wchodził ze mną i razem modliliśmy się za nią, trzymając malutkie rączki i nóżki przez okienka inkubatora. Mój mąż dotrzymał w dwustu procentach obietnicy danej mi jeszcze przed ślubem, że będziemy kochać każde dziecko, które otrzymamy.”

Reklama

To niezwykłe świadectwo miłości małżeńskiej i rodzicielskiej przede wszystkim może stać się umocnieniem dla wszystkich par zmagających się z kryzysami czy żałobą po stracie dziecka.

2. „Mamcik, co się dzieje?”. Ewa Błaszczyk o ostatnich słowach córki

W 2000 roku świat Ewy Błaszczyk dwukrotnie się zatrzymał. Pierwszy raz w lutym, kiedy straciła męża. Potem w maju, kiedy po raz ostatni usłyszała głos swojej sześcioletniej wtedy córki Oli…

Reklama

To wzruszające wyznanie Ewy Błaszczyk bezsprzecznie pokazuje skąd czerpać siłę i gdzie szukać pomocy w najtrudniejszych sytuacjach. Ponieważ jej trudne doświadczenia życiowe sprawiły, że nauczyła się czerpać z życia pełnymi garściami.

3. “Mój ojciec miał 16 lat, kiedy zabrano mu życie”. Karolina Korwin-Piotrowska o swoim ojcu, który walczył w Powstaniu Warszawskim

Stawiamy im pomniki, organizujemy marsze ku ich pamięci, kładziemy kwiaty, zapalamy znicze. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, jak się czuje człowiek, który idzie ulicą po zaschniętej krwi? Jak się czuje człowiek, który musi zabić drugiego w swojej obronie? Jak się czuje człowiek, który nie wie, czy dożyje jutra?

Reklama

Karolina Korwin – Piotrowska – dziennikarka, pisarka, osobowość medialna, córka Stanisław Sommera “Makiny” w wywiadzie z Karoliną Sulej opowiedziała o swoim ojcu, który walczył w Powstaniu Warszawskim. 

4. Misiek Koterski: 5 lat temu uklęknąłem i poprosiłem Boga, żeby mi pomógł

„Bóg pomógł mi wyjść z choroby, jaką jest uzależnienie. Zmagałem się z nią od 14. roku życia. 5 lat temu uklęknąłem i poprosiłem Boga, żeby pomógł mi pokonać tę obsesję picia i ćpania i rzeczywiście to zrobił” – mówił w rozmowie z Katarzyną Olubińską-Godlewską aktor Michał Koterski.

Swoją historię nawrócenia przypomniał niedawno w programie Dzień dobry TVN, do którego został zaproszony ze względu na swoje 40. urodziny i pielgrzymkę do Medjugorie, którą odbył w tym czasie. 

5. Jako 7-latek przeżył Rzeź Woli. „To były 3 godziny umierania”. Niezwykłe świadectwo ks. Kicmana

Ks. Stanisław Kicman jako 7-latek przeżył Powstanie Warszawskie i Rzeź Woli – eksterminację mieszkańców stołecznej dzielnicy przez Niemców. W poruszającym wywiadzie udzielonym Stacji7.pl, opowiedział o swoich wspomnieniach: „Gdy w pewnym momencie przechadzający się obok żołnierz coś zrobił przy zamku, jakiś ruch – mama pomyślała, że to już, że zacznie do nas strzelać. Opuściła więc lewą rękę, przygarnęła mnie do siebie i powiedziała: zamknij oczy, nie będzie bolało”.

Ksiądz Stanisław zmarł 17 kwietnia 2021 r. w wieku 83 lat. Jego świadectwo jest niezwykłym pomnikiem pamięci i ofiarach Rzezi Woli!

Te świadectwa i więcej inspirujących historii znajdziesz w kategorii LUDZIE>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę