Nasze projekty
Fot: Facebook.com/@bpmSolarczyk

Bp Solarczyk prosto z pielgrzymki: „Idę we wspólnocie pięknych ludzi”

„To wyjątkowa tajemnica wspólnoty z ludźmi, którzy idą razem i przeżywają swoje życiowe i duchowe sprawy w ramach pielgrzymki” – opisuje w rozmowie ze Stacją7.pl bp Marek Solarczyk, biskup radomski, który od 5 dni idzie w 43. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Reklama

Arkadiusz Grochot, Stacja7.pl: Jakie wrażenia po pierwszych kilku dniach pielgrzymki?

Bp Marek Solarczyk, biskup radomski: Jest to dla mnie pierwsza pielgrzymka z diecezji radomskiej. Po raz pierwszy idę w niej jako biskup radomski, więc jest to dla mnie nowość. Poznaję trasę, ale także charakter posługi. Idę we wspólnocie pięknych ludzi spotykając po drodze wiele oddanych i życzliwych osób, które biorąc pod uwagę obecnie uwarunkowania, pomagają nam jak mogą. Cała pielgrzymkowa reszta jest taka sama.

Pozdrowienia z Chlewisk ?To nasz ostatni odpoczynek przed noclegiem. Przed nami jeszcze jeden etap a w nogach już mamy…

Reklama
Posted by Bp Marek Solarczyk on Saturday, August 7, 2021

Co ksiądz biskup najbardziej lubi z pielgrzymkowej rzeczywistości?

Jest tutaj tajemnica wspólnoty, która dokonuje się na trasie. Ona się dokonuje w tym, co jest związane z noclegami, kiedy rozbija się namiot, kiedy człowiek próbuje doprowadzić się do porządku, kiedy są wspólne posiłki… To wyjątkowa tajemnica wspólnoty z ludźmi, którzy idą razem i przeżywają swoje życiowe i duchowe sprawy w ramach pielgrzymki.

Pielgrzymka dotarła na miejsce noclegu ?Najdzielniejsi ? 33 km w upale i skwarze ?Duszpasterstwo Akademickie RadomMłodzi Radom#PielgrzymkaRadomska#PolskaPielgrzymuje

Reklama
Posted by Bp Marek Solarczyk on Tuesday, August 10, 2021

Czy jest już pierwsze zmęczenie?

Biorąc pod uwagę osiem dni pielgrzymki, a my właśnie skończyliśmy piąty dzień, to wiadomo, że jest zmęczenie. Przeszliśmy już ponad 100 kilometrów, ale jest całkiem nieźle. Nie ma żadnych bąbli, ani innych dodatkowych elementów, które by utrudniały przejście.

Czy pandemia zmieniła styl pielgrzymowania?

Reklama

Zdecydowanie tak. Jest mniej grup w pielgrzymce i jest także mniejsza liczba uczestników. Dodatkowo cała moja grupa śpi w namiotach.

A takie dziś mamy budzenie ?Duszpasterstwo Akademickie RadomMłodzi RadomPielgrzymkaradomska

Posted by Bp Marek Solarczyk on Friday, August 6, 2021

Do sieci trafił filmik z dość nietypowej pobudki, którą ksiądz biskup przeprowadził o poranku. Czy w zanadrzu ma ksiądz biskup jeszcze inne specjalne sposoby na przebudzenie?

To są stare sposoby. Obecnie można też wykorzystać liczne piosenki, które są w sieci, jest dużo ciekawych, skocznych utworów, które dają szansę na to, żeby człowiek się obudził.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę