Nasze projekty

Maturzyści na Jasnej Górze: „Ty, Matko, znasz nasze marzenia”

2 tysiące maturzystów z diecezji radomskiej wzięło udział w pielgrzymce na Jasną Górę. "Pielgrzymka jest momentem, kiedy mogę powierzyć Matce Bożej wszystkie moje prośby" - mówili maturzyści.

fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews/portal X

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, której w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk.

Bp Solarczyk zwracając się do maturzystów zapewnił ich o swojej modlitwie. Stajemy tutaj razem z wami drodzy maturzyści, zawierzając wasze plany i marzenia, to wszystko co was raduje lub niepokoi przez wstawiennictwo Maryi. Słowa są tutaj niepotrzebne, kiedy potrafimy odnaleźć z wiarą to, że jesteśmy tutaj z Bogiem a Maryja jest opiekunką tego czasu – mówił biskup radomski.

Chcemy być z maturzystami, bowiem przed nimi trudny czas nauki i wyborów życiowych. Dziękuję za wsparcie nauczycieli i katechetów, którzy przyjechali razem ze swoimi uczniami. Tutaj kieruję ogromną wdzięczność. Ta pielgrzymka to świadectwo wiary – powiedział dyrektor wydziału katechetycznego kurii w Radiomiu ks. Jarosław Zieliński.

Reklama

Dla uczestników pielgrzymki było to ważne przeżycie. Pielgrzymka jest momentem, kiedy mogę powierzyć Matce Bożej wszystkie moje prośby i wątpliwości, które dotykają mnie w okresie maturalnym – powiedziała Anna Słupek z Końskich.

Na koniec Eucharystii maturzyści odczytali akt zawierzenia. Matko trudnych wyborów, przychodzimy do Ciebie, aby się powierzyć na czas matur i trudnego wyboru drogi życiowej. Ty, Matko, znasz nasze ograniczenia, ale także nasze marzenia, plany na przyszłość i nasze możliwości. Pomóż nam sprostać nadziei, która jest w nas pokładana – mówili maturzyści.

Reklama

W programie pielgrzymki były mza świętej oraz nabożeństwo drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich.

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę