Nasze projekty

Biskup z przedszkolakami we wspólnym wideo świątecznym

Biskup składający życzenia do kamery, pod choinką? To nuda! - pomyśleli współpracownicy biskupa bielsko-żywieckiego i postanowili wciągnąć go w niezwykłe wideo. Boże Narodzenie opowiadają tam przedszkolaki i ich rodzice.

Reklama

Inspiracją do pomysłu było brytyjskie wideo podpatrzone w sieci, gdzie w żartobliwy sposób dzieci opowiadały o Bożym Narodzeniu. Tutaj również jest humor, choć w bielsko-żywieckiej opowieści dzieci chodzi o coś znacznie więcej: o stanie się jak dziecko przed Panem Bogiem. – To od dzieci możemy nauczyć się przeżywania Bożego Narodzenia i radości z tego, że Pan Jezus przyszedł. Życzę wam wszystkim, abyśmy umieli cieszyć się z Bożego Narodzenia tak jak dzieci, abyśmy w języku dziecka umieli wyrazić co to znaczy, że Jezus przyszedł, że przynosi pokój i radość. Żebyśmy umieli to dziecięcym językiem powiedzieć żeby ktoś uwierzył w to, że Jezus przyszedł jako dziecko – mówi w niezwykłych życzeniach biskup Roman Pindel. 

W tworzenie nagrania włączyli się rodzice dzieci z przedszkola parafialnego w Andrychowie oraz same dzieci. To dzieci – przedszkolaki są jedynymi narratorami opowieści o Bożym Narodzeniu a rodzice – aktorami, ale bez głosu. Głosu postaciom także użyczają dzieci, co nadaje niepowtarzalnego uroku całej historii, ponieważ jest ona opowiedziana zgodnie z dziecięcym wyobrażeniem tego, co wiemy z Ewangelii. I tak Anioł zwiastujący Maryi, że zostanie matką Syna Bożego zastaje ją przy robieniu prania, potem Maryja z Józefem szukają noclegu w pokoju hotelowym w Betlejem, zaś trzej królowie obdarowują małego Jezusa nie złotem, kadzidłem i mirrą, ale misiem, pampersem i mlekiem.

Reklama
Reklama

To nie pierwszy tego typu pomysł w diecezji bielsko-żywieckiej. – Zaczęło się 2 lata temu, gdy zobaczyliśmy zabawne i popularne w sieci wideo pracowników ambasady amerykańskiej w Polsce. Zrobiliśmy podobne. Potem powtórzyliśmy pomysł w Wielkanoc, ale z innym scenariuszem – opowiada ks. Piotr Góra, sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego i główny pomysłodawca oryginalnych nagrań. – Wyszliśmy z założenia, że pokazanie biskupa przemawiającego przez 3 minuty na tle choinki nie jest atrakcyjną formą przekazania życzeń ludziom – mówi ks. Góra. 

Dodaje, że chodziło także o pokazanie konkretnych ciekawych miejsc w diecezji. Poprzednio były to siostry redemptorystki z Bielska, obecnie – przedszkole w Andrychowie. 

Reklama
Reklama

Twórcy filmu mają nadzieję, że przypadnie do gustu widzom.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite