Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #1. Słona woda

Pierwszy Superbohater dał Ci się już poznać ze wszystkimi supermocami! Teraz czas na drugiego, którego imię to: „Spragnionych napoić”.

Reklama

Dziś Liturgia Słowa pokazuje dwie bardzo mocne osoby. Dawida i Jezusa. Obaj w tych scenach mają pewien związek z wodą. Jaki?

Dawid jest w totalnym dołku, jego własny syn zbuntował się i postanowił go zabić. Dawid, Król Izraela, musi uciekać. I robi to. Na boso. Przeklinany przez kolesia (Szimei syn Gery), który przypomniał sobie, że kiedyś jego ród był ważny, bo pochodził z niego Saul. Dawid idzie i płacze. Z jego oczu płynie słona woda. Czego pragnie? Królestwa? Powrotu syna? Świętego spokoju? Dawid pragnie czegoś innego. Pragnie otwartości siebie i towarzyszy na wolę Boga. Najtrudniejsze pragnienie świata.

Ciągle chcę żeby było na moim. Liczę się ja, moja wola, moje rządze, moje popędy, moje intrygi, moja wygrana. Ale wola Boga? To nie wchodzi w mój świat.

Reklama

A Jezus rozkłada system zupełnie. Egzorcyzmuje opętanego. A potem! Spełnia prośbę Legionu i wrzuca go w świnie, które się topią. Ludzie są przerażeni. W ogóle nie wiedzą co się stało. Ten chory nagle jest zdrowy, a świń nie ma. Gdzie są świnie? A gdzie są moje świnie ważniejsze od mocy Chrystusa? Z jednej strony utopione a z drugiej dalej wzbudzające niepokój?

To wszystkie moje grzechy. Szczególnie te powracające. Te, z których się spowiadam, których nie chcę, a które ciągle mnie niewolą. Jezus sobie z nimi już poradził. Ale ja nadal nie. A Ty?

Jestem spragniona mocy Chrystusa, a jednocześnie boję się, że w jakiś sposób wywróci moje życie do góry nogami i już go nie poznam. Stąd słona woda na policzku. Ale tak bardzo tego pragnę…

Reklama

#Trening 1

Wiesz, że miłosierdzie do siebie samego jest równie ważne jak do innych? Czy są rzeczy, których nie możesz sobie wybaczyć? Grzechy, które Cię nękają? Zrób dobry rachunek sumienia, dłużej zastanów się nad sobą… i może wreszcie pójdź do spowiedzi?

Reklama

Karolina Olszewska, doktorantka II roku WT UMK

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę