Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #11. Prawda

Ostatnio zastanawiałem się jak można osiągnąć prawdziwą radość, o której mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. Wtedy przyszły mi na myśl słowa wielkiego patrioty, oddanego całkowicie Ojczyźnie, księdza Jerzego Popiełuszki, który w swoim nauczaniu nawiązywał do słów samego Jezusa: „Poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli”.

Reklama

Prawda… pojęcie tak bardzo rozmyte. Słownik języka Polskiego podaje następującą definicję prawdy „przedstawienie czegoś zgodnego z realiami”. Jednak w ujęciu biblijnym Prawdą jest Jezus Chrystus, który sam określa siebie jako Drogę, Prawdę i Życie (J 14, 6). Poznając Prawdę-Syna Bożego nasze życie nabiera sensu, ponieważ zmierzamy, ku ostatecznemu celowi jakim jest życie wieczne z Bogiem. Poznanie Jezusa pozwala spojrzeć na siebie oczami samego Boga, dla którego każdy człowiek jest dzieckiem umiłowanym. Dzięki poznawaniu Stwórcy człowiek osiąga pełnię radości, czuje się wolny, odrzuca idealizujące maski, które sam sobie stworzył, i staje w prawdzie o sobie samym. Poprzez bycie z Chrystusem każdy z nas może odrzucić pokusę kreowania swojego idealistycznego wizerunku. Tylko stanięcie w Prawdzie pozwala dostrzec piękno każdego z nas jako stworzeń zrodzonych na podobieństwo Boga.

W jaki sposób dziś, w XXI wieku, możesz poznawać Chrystusa? Sposobów jest naprawdę wiele. Przede wszystkim poprzez częste uczestnictwo we Mszy świętej, gdzie Chrystus jest obecny pod postacią chleba i wina, częste rozważanie Pisma Świętego, jak i w drugim człowieku, który jest w potrzebie.

W swoim życiu kieruj się prawdą, dąż do poznania Prawdy. Benedykt XVI pisał, że „argument prawdy niemal znikł, ponieważ wydaje się zbyt wielki dla człowieka; a jeśli nie ma prawdy, wszystko upada”. Poprzez poznawanie tej jedynej Prawdy – Jezusa Chrystusa – staniesz się wolnym, a co za tym idzie osiągniesz prawdziwą radość i nie zbłądzisz z drogi, jaką jest powołanie do świętości.

Reklama

Trening #11

Staraj się poznawać Prawdę – Jezusa Chrystusa poprzez częste uczestnictwo we Mszy świętej, rozważanie słów Jezusa Chrystus, które kieruje nieustannie w Piśmie Świętym. Walcz o prawdę w swoim codziennym życiu a nie zbłądzisz i będziesz wolnym, szczęśliwym człowiekiem.

Reklama

Mikołaj Jędrzejewski, alumn WSD w Pelplinie

promocja10zlNAFEJS

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę