Nasze projekty
Reklama
Fot. Faustyna.pl

Niezwykła, gigapikselowa fotografia obrazu Jezusa Miłosiernego! [ZOBACZ]

Zobacz na swoim ekranie niesamowite detale obrazu Jezusa Miłosiernego. Na niezwykłej, gigapikselowej fotografii można dostrzec każde pociągnięcie pędzla!

Gigapikselową fotografię obrazu Jezusa Miłosiernego stworzył Piotr Tumidajski. Przez 12 godzin rejestrował obraz obraz w specjalnej technice, która pozwala uzyskać rozdzielczość trzech miliardów pikseli! Całość prac trwała przez blisko 12 miesięcy.

CZYTAJ>>> Obietnice, jakie Jezus złożył modlącym się Koronką do Bożego Miłosierdzia

Jak powstawała gigapikselowa fotografia obrazu Jezusa Miłosiernego?

Jak opisuje sam autor fotografii technika polega na wykonaniu kilkuset, a nawet kilku tysięcy zdjęć fragmentów obrazu, a następnie połączenie ich w specjalistycznym programie komputerowym.

Reklama

Fotografie wykonuje zrobotyzowana głowica utrzymująca aparat fotograficzny ze specjalistycznym obiektywem. W technice tej obraz traktowany jest wycinkowo, a po złożeniu całości istnieje możliwość dowolnego zbliżania fragmentów dzieła, możliwość analizy jego struktury, co interesuje nie tylko specjalistów, ale i zaspokaja zwykłą ludzką ciekawość.

CZYTAJ>>> Najczęstsze błędy w formule Koronki do Bożego Miłosierdzia, których należy unikać

Takiej możliwości obejrzenia obrazu nie posiada żadne muzeum!

Przed efektem finalnym całość poddawana jest precyzyjnej kalibracji kolorystycznej, gwarantującej idealne odwzorowanie kolorów oryginału. Po ukończeniu prac plik wyjściowy – zajmujący monstrualne nieraz wielkości 50-200 GB – umieszczany jest na serwerze i publikowany na stronie internetowej, gdzie każdy ma możliwość obejrzenia dzieła w taki sposób, jakiego nie doświadczyłby w żadnym muzeum czy kościele.

Reklama

W przypadku łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach rozdzielczość wynosi 3 GPx, czyli 3000 MPx. Przyjmując, że przeciętny dobry aparat cyfrowy posiada rozdzielczość rzędu 12 MPx uzyskujemy rozdzielczość 240 razy większą. To tak jakby oglądać obraz z odległości pół metra zamiast paru czy kilkunastu metrów.

ZOBACZ GIGAPISELOWĄ FOTOGRAFIĘ OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO>>>

za: faustyna.pl

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę