Nasze projekty
Reklama

„Brakujący puzzel właśnie wskoczył na swoje miejsce”. Absolwenci o Akademii Dziennikarstwa

Absolwenci Akademii Dziennikarstwa przyznają, że kurs był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy i pięknych przyjaźni, ale przede wszystkim pomógł im dobrze wykorzystać ich zdolności i zmotywował do spełniania marzeń. Poznajcie ich piękne historie.

Akademia Dziennikarstwa to dwusemestralny kurs prowadzony przez Akademię Katolicką w Warszawie i portal Stacja7.pl. Po raz kolejny Akademia wystartuje w październiku 2021 roku. Wykładowcami Akademii są znani dziennikarze, fachowcy i ludzie mediów, m.in. Dorota Gawryluk, Tomasz Wolny, Marcin Makowski, Krzysztof Ziemiec, Robert Mazurek, Alina Petrowa-Wasilewicz, Paweł Płuska, Małgorzata Ziętkiewicz, Weronika Kostrzewa, ks. Krzysztof Pawlina, ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marek Dobrzeniecki i o. Marek Kotyński.

Na zajęcia zapraszamy osoby, które chcą rozwinąć swój warsztat i nabyć nowe umiejętności w świecie mediów. Kurs podzielony jest na dziesięć spotkań – w soboty od października 2021 do maja 2022. W Akademii mogą brać udział zarówno osoby świeckie jak i duchowne, w każdym wieku i niezależnie od wykształcenia czy dotychczasowych doświadczeń.

Terminy zjazdów oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie akademia.stacja7.pl

Przeczytaj opinie absolwentów Akademii Dziennikarstwa:


Marysia Górczyńska

Reklama

Akademia Dziennikarstwa pokazała mi, że każda osoba, niezależnie od osobowości czy zainteresowań, może odnaleźć swoje miejsce w mediach. Nie musimy ścigać się z innymi, konkurować z nimi, bo każdy może znaleźć grono swoich odbiorców.

Aby tak było, warto mieć „pomysł na siebie” – dobrą inspiracją w szukaniu własnej (zawodowej) drogi są właśnie zajęcia na AD. Można na nich „posmakować” różnych dziedzin związanych z dziennikarstwem, a także poznać osoby znane ze świata mediów. Nie tylko dzielą się oni (swoją) pasją, ale również zdradzają tajniki swojej pracy/pracy w zawodzie.

Podczas trwania AD założyłam blog i fanpage „Chrześcijanka z sąsiedztwa”, które są dla mnie niezwykle ważne, bo dzielę się na nich cząstką siebie. Bardzo cieszę się, że do mojego „sąsiedztwa” zagląda już sporo osób . Zaczęłam również pisać więcej tekstów do chrześcijańskich czasopism i na portale internetowe. Obecnie pracuję też w radiu. Rozwijam swoje skrzydła i poznaję świat mediów. Wszystkich również do tego zapraszam, a Akademia Dziennikarstwa może w tym pomóc.

Reklama

Zobacz teksty Marysi Górczyńskiej na Stacji7


Daria Jędras

Reklama

Dzięki Akademii zyskałam większą pewność siebie, kontakty zawodowe, wspaniałe przyjaźnie, ale i moc wiedzy i w późniejszym czasie ciekawe propozycje zawodowe. Dzięki Akademii Dziennikarstwa otrzymałam możliwość pracy w centrali portalu Stacja7 jako project manager ds. promocji, a także możliwość uczestniczenia w wielu innych projektach. Nawet pełniąc funkcję managera wystawy multimedialnej „Śladami Jezusa”, często korzystałam z wiedzy zdobytej na AD.

Z perspektywy czasu, mogę śmiało powiedzieć, że AD dała mi możliwość rozwoju na wielu polach. Warsztaty, szkolenia, a nawet zajęcia teoretyczne wniosły wiele dobrego, a w szczególności piękne wspomnienia.


Czytaj więcej o wystawie „Śladami Jezusa”


Anna Hazuka

Doctrina vim promovet insitam – Nauka umacnia wrodzoną siłę. Ten cytat z Horacego idealnie oddaje moja przygodę z Akademią. Przez całe życie przeczuwałam, że „mam tę moc”, ale dopiero udział w Akademii Dziennikarstwa zmienił domysły w pewność. Akademia była dla mnie idealnie skondensowaną i przemyślaną instrukcja obsługi dla mojego wrodzonego talentu. Od pierwszych słów ks. prof. K. Pawliny „Abyśmy słowem służyli Słowu” wiedziałam, że wreszcie jestem „u siebie”, że to miejsce czekało na mnie.

Od mojego udziału w Akademii minęły 4 lata. Do dzisiaj pamiętam wszystkie zajęcia z red. Petrową-Wasilewicz i pewnie już do końca życia zostanie mi zaczerpnięty od niej nawyk oceniania książki po pierwszym zdaniu. A kiedy sprawdzam moje teksty, zawsze w tyle głowy mam cytat red. Skórzyńskiego o przymiotnikach, które psują dziennikarstwo i że każdy tekst zawsze można skrócić dla jego własnego dobra.

Paradoksalnie jednak Akademia okazała się mistrzowska nie tylko w zajęciach stricte dziennikarskich. Pamiętam swoje rozgoryczenie, jak dowiedziałam się, że cała sobotnia sesja będzie poświęcona szkoleniu z NVC (non violence communication – porozumienie bez przemocy). A to właśnie z tamtych czterech godzin czerpię dzisiaj pełnymi garściami. Psycholog dr Agata Kozak powiedziała wtedy, że wbrew pozorom ludzie ponad instastory cenią prawdziwe historie i właśnie tego najbardziej szukają w sieci. Jestem też wielkim beneficjentem wykładów ks. Śliwińskiego.  Nie umiem już dzisiaj patrzeć na rynek medialny w Polsce inaczej jak przez pryzmat jego trafnych, choć gorzkich, diagnoz.


Przeczytaj teksty Anny Hazuki na Stacji7


Agnieszka Huf

O dziennikarstwie marzyłam całe życie, ale byłam przekonana, że to nieosiągalny cel, dlatego wybrałam zupełnie inny kierunek studiów i zaczęłam pracę w zawodzie. Kiedy trafiłam na Akademię, już na pierwszym spotkaniu miałam odczucie, że brakujący puzzel właśnie wskoczył na swoje miejsce, że moje marzenie ma szansę się spełnić.

Z zajęć na zajęcia utwierdzałam się w przekonaniu, że chcę pracować w katolickich mediach, opowiadać ludziom o Kościele. Na Akademii mogłam ćwiczyć pisanie czy wypowiadanie się pod okiem świetnych specjalistów i powoli wyrabiać swój warsztat, potem pojawiła się szansa współpracy z redakcjami. Efekt? Kilka tygodni temu złożyłam wypowiedzenie z dotychczasowej pracy i od września zacznę przygodę z dziennikarstwem na całego.


Zobacz książkę, którą napisała Agnieszka Huf


Artykuł pierwotnie ukazał się 9 sierpnia 2020

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja