Nasze projekty
fot. YouTube

„Czy jesteś gotów?” Internetowe rekolekcje przed ŚDM

„Czy jesteś gotów?” – tak zatytułowano internetowe rekolekcje przygotowujące do ŚDM w znanym już formacie wideo „360 Sekund”. Tematykę rekolekcji stanowią uczynki miłosierdzia co do ciała i co do duszy. Głosi je ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Reklama

„Podążamy z miłosierdziem i ku miłosierdziu – uczynkami, które nazywamy miłosierdziem co do duszy i co do ciała” – mówi ks. Andrzej Gołębiowski SDB w odcinku zapowiadającym rekolekcje „Czy jesteś gotów?”.

„Pomysł zrodził się podczas naszych spotkań dotyczących współpracy przy ŚDM. Jako Profeto chcieliśmy zaoferować to, w czym czujemy się najlepiej – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor grupy medialnej Profeto. – Oddajemy więc naszą już dobrze znaną internautom markę „360 Sekund” na rzecz promocji i duchowego przygotowania do ŚDM” – dodaje ks. Olszewski.

„Mam wielką nadzieję, że ta kolejna duchowa forma przygotowań poruszy ludzkie serca. Tym bardziej, że głosi te rekolekcje ks. Andrzej Gołębiowski SDB – prekursor, można by rzec, internetowego głoszenia. Dla profeto.pl to zaszczyt realizować kolejny projekt z ks. Andrzejem” – mówi ks. Olszewski.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

„Nie wiem, czy jesteś wierzący, czy nie wierzący – nie ważne. Nie wiem jak tutaj trafiłeś. To jest czas dla ciebie, tylko 360 sekund. Dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Zarezerwuj je, aby przygotować swoje serce, by ŚDM, czas spotkania z papieżem Franciszkiem, nie był stracony, ale był owocnym doświadczeniem bogactwa miłosierdzia” – zaprasza ks. Gołębiowski.

Ks. Andrzej Gołębiowski jest salezjaninem, wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Jest jednym z prekursorów głoszenia Słowa Bożego w polskim Internecie. Ks. Andrzej jest też wziętym konferansjerem – prowadził m.in. Festiwal „Song of Songs” w Toruniu czy „Koncert papieski” w czasie spotkania Benedykta XVI z młodzieżą polską na Błoniach w Krakowie. Ostatnio poprowadził premierę oficjalnego hymnu ŚDM Kraków 2016.

Reklama

profeto_rekolekcjeczyjestesgotow

Cykl „Czy jesteś gotów?” składa się z 13 odcinków. Kolejne nagrania będą emitowane do końca maja w każdy poniedziałek i czwartek na stronach profeto.pl oraz krakow2016.com.

„Wiele trzeba przygotować od strony zewnętrznej, ale najważniejsze by przygotować serca! Jeśli to się nie stanie, to na nic nawet najlepsza organizacja” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ i dodaje, że jego marzeniem było, by te rekolekcje wpisały się i były przedłużeniem comiesięcznych spotkań „Dla nas i całego świata” w krakowskich Łagiewnikach. „Ufam, że i 360 Sekund zaiskrzy!” – mówi sercanin.


Zobacz wszystkie odcinki rekolekcji!pra / Kraków

wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę