fot. Rita Molnár/Wikimedia, CC BY-SA 2.5

Nicole Kidman: absolutnie wierzę w Boga

"Katolicyzm mnie prowadzi. Naprawdę mam silną wiarę, staram się regularnie chodzić do kościoła, a także do spowiedzi. W tym sensie jestem uduchowiona, że absolutnie wierzę w Boga" - wyznała Nicole Kidman w rozmowie z "Vanity Fair". Dziś aktorka obchodzi 55. urodziny.

Reklama

Nicole Kidman urodziła się w rodzinie katolickiej. W młodości studiowała nawet teologię w Kalifornii, aby lepiej zrozumieć swoje katolickie korzenie.

Katolicyzm mnie prowadzi. Naprawdę mam silną wiarę, staram się regularnie chodzić do kościoła, a także do spowiedzi. W tym sensie jestem uduchowiona, że absolutnie wierzę w Boga. Zawsze podobał mi się pomysł zostania zakonnicą. Jak widać, nie wybrałem tej drogi – wyznała aktorka w rozmowie z „Vanity Fair”.

„Wychowałam się na modlitwach, które miały na mnie wielki wpływ”

Kidman przez pewien czas odeszła od katolicyzmu. Należała do sekty scjentologów. Wtedy była także żoną Toma Cruisa. Sektę opuściła za sprawą ks. Paula Colemana – australijskiego kapłana i przyjaciela rodziny Kidmanów. To on pomógł jej się nawrócić. Do wiary katolickiej powróciła w 2016 r. ustralijskiego kapłana i przyjaciela rodziny Kidmanów. To on pomógł jej się nawrócić. Wówczas jej małżeństwo z Cruisem zostało unieważnione.

Reklama
Reklama

Obecnie aktorka mieszka w Nashville w stanie Tennessee. Wzięła ślub z muzykiem country Keithem Urbanem. Msza święta to dla niej najważniejszy element każdej niedzieli i ważna część życia rodzinnego. Tak samo wychowujemy nasze dzieci. Chociaż mój mąż Keith ma własną wiarę to chodzi razem z nami. Miałam bardzo katolicką babcię i wychowałam się na modlitwach, które miały na mnie wielki wpływ – powiedziała aktorka.

55-letnia Nicole Kidman to znana, amerykańska aktorka, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie o Virginii Woolf pt. „Godziny”. W 2014 r. wraz z meżem Keithem Urbanem, aktorka zaśpiewała chrześcijański hymn pt. „Amazing Grace” w szpitalu dziecięcym w Melbourne.

deon.pl, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę