Nasze projekty
fot. Przemysław Kleczkowski/niemaGOtu

Twórca hymnu ŚDM 2016 nagrał płytę

Twórca hymnu ŚDM 2016 Kuba Blycharz nagrał wraz z zespołem niemaGOtu pierwszą płytę. W niedzielę w krakowskim Parku im. Henryka Jordana do debiutanckiego albumu nagrywano klip promocyjny.

Reklama

Rodzinny piknik z odrobiną sławy w Internecie – tak można opisać wczorajsze popołudniowe nagrywanie teledysku promującego pierwszą płytę zespołu niemaGOtu, który powstał przy okazji tworzenia hymnu Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Wydarzenie miało miejsce w krakowskim Parku im. Henryka Jordana.

Choć pogoda do końca nie była pewna, a tuż przed samymi zdjęciami padał ulewny deszcz, chętnych do wystąpienia w klipie do utworu „Psalm 126” nie zabrakło. „Byłam pewna, że pogoda nas nie zawiedzie. W końcu jesteśmy tu, by śpiewem i radością wychwalać Boga. To na Jego chwałę i On nad nami czuwa” – powiedziała pani Ela, która przyszła do parku z córkami Zosią i Agnieszką.

Reklama
4M8A1820B
fot. Marcin Jończyk

„To bardzo dobra okazja, żeby mówić o wierze. Trzeba się cieszyć – a śpiew jest najlepszym sposobem, żeby pokazywać innym Boga, co zresztą widać, bo bardzo wielu ludzi spacerujących przystaje i pyta o to, co tu robimy” – dodała pani Malwina, która na pikniku zjawiła się z mężem i dwumiesięcznym synkiem.

„Bardzo się cieszymy, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele osób. Czujemy bowiem, że to słuchacze sprawiają, że nasza muzyka coś znaczy. Że może iść dalej i przekazywać radość wiary” – przyznał Jakub Blycharz, autor piosenek zespołu i twórca hymnu ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni”. Wyraził także zadowolenie, że wydarzenie poza tworzeniem teledysku, stało się wspólnym rodzinnym piknikiem przy dobrej chrześcijańskiej muzyce granej na żywo.

Reklama

4M8A1868B
fot. Marcin Jończyk

Na nagraniu zjawili się także wolontariusze ŚDM – teledysk ma bowiem również zachęcać do udziału w lipcowym święcie młodych w Krakowie. „Wystąpienie wolontariuszy w tym klipie to doskonale zaproszenie poprzez Internet wszystkich na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W sposób bardzo dynamiczny i aktywny” – powiedziała jedna z wolontariuszek, Gabriela Flaszczyńska.

Reklama

Krążek grupy niemaGOtu ukaże się z początkiem lipca, a jego tytułem będzie nazwa zespołu. Płyta będzie zawierać dużo odniesień do słów św. Pawła, zwłaszcza o zbawieniu za darmo, z łaski. Znajdą się na nim dotychczasowe znane utwory grupy (np. „Psalm 126”, „Nie mądrość”, „Godzien” czy „Nie ma Go tu, wstał!”), ale i hymn ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

4M8A1822B
fot. Marcin Jończyk

Zespół niemaGOtu tworzą: Kuba Blycharz (słowa i muzyka), Ola Maciejewska (śpiew, gitara), Marysia Pękała (instrumenty klawiszowe), Szymon Pawluś (gitara), Bartek Krawczyk (gitara basowa) i Kuba Chmura (perkusja). Jak napisano na profilu facebookowym grupy „to sześciu muzyków zgromadzonych w imię zmartwychwstałego Jezusa, by poprzez otrzymane talenty, stosownie do obranej nazwy, zwiastować, że nie ma Go w grobie, bo powstał – jak zapowiedział”.

4M8A1837B
fot. Marcin Jończyk

4M8A1802B
fot. Marcin Jończyk

4M8A1818B
fot. Marcin Jończyk

4M8A1833B2
fot. Marcin Jończyk


luk / Kraków

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę